ZIMSKE BEBE 2019./2020. ❤️

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Angie1205

    Angie1205

    Broj poruka: 1765

    Prijavi adminu

    Tinchi potpuno se slazem s tobom! U 1.trudnoci pisala sam isto kao sad na jednom forumu, razmjenjivali smo iskustva, bodrile se i sl. al nije bilo tolko istrazivanja simptoma, testova itd. Tad nam je 3D uzv bio wauuuu 😊

    [lilypie.com]


    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Angie hvala na savjetu. Ma 2 put je bilo. Sad sam bila kod gin po nalaz pa sam pitala, rekla da je vjerojatno od vrucine, da izbacim na par dana magnezij jer od vrucine i on može iziritirat crijeva. Ako se ne bi popravilo da se javim opet. Dobila nalaz sve u redu osim glukoze koja mi je 5.5, a kao 5.1 je za trudnice! I sad ja ne znam dal je obilna vecera večer prije vadjenja mogla utjecat na to iako sam ujutro bila nataste, al nalaz mi se uopće me svidja. Jer u principu ne jedem slatko uopće, osim sto sam tu veceru na nekoj proslavi bila i pojela komad torte na kraju. I tako sam izgubila 4 kg. Rekla mi da idem prvo kod fetalnog pa da ce vidhit sto ce i oni rec za tu glukozu do tada dijabeticka dijeta. 😕

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Livia

    Livia

    Broj poruka: 221

    Prijavi adminu

    Grizli jel pijes magnezij? Organizam reagira proljevom na preveliku dozu magnezija, mozda je u tome problem ako se inace osjecas ok. Najbitnije je da ne dehidriras, proljev sam po sebi nije nista hitno/bitno dok god unosis dovoljno tekucine. 
    Ja nemam bas osjecaj da sam u prvoj trudnoci imala manje informacija. Jesam onih koje sam pokupila iskustvom ali oduvijek sam bila freak za proucavanje svega i skupljala informacije o svacemu. Takav sam tip a malo doprinese i profesionalna deformacija. Ja sam ona koja na godisnjem uz beletristiku cita i nova saznanja iz znanosti i zapisuje radove koje mora procitati kad ulovi vremena 😁😂

    M. 💖 2011.
    B. 💖 2016.
    [lilypie.com]

  • Avatar Livia

    Livia

    Broj poruka: 221

    Prijavi adminu

    Uh grizli mogli bi te daviti s dijabetickom dijetom, jako se drze te granice od 5.1. Barem do 24-25 tt kad ces pretpostavljam ponavljati ogtt. 

    M. 💖 2011.
    B. 💖 2016.
    [lilypie.com]

  • Avatar Angie1205

    Angie1205

    Broj poruka: 1765

    Prijavi adminu

    Najvjerojatnije ti je da je vrucina utjecala na tvoju probavu. Sad ti i banalne stvari koje do sad nisu utjecale na to mogu poremetiti zeludac i probavu. Samo relax 😉
    A kaj se tice glukoze, zakaj ju ne bi ponovila? Bzvz da te baca na dijetu i svasta nesto ak ne potvrde da stvarno nest ne stima.

    [lilypie.com]


    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar Lavica27

    Lavica27

    Broj poruka: 3400

    Prijavi adminu

    E Grizli tako sam se ja zajeb..bila na rodjendanu večer prije krvne slike, glukoza 5.26,odmah me slali na vuk vrhovec al sam se  svadjala da sam se nakrkala večer prije na što mi je gin reko i da je poanta da se vidi “u normalnom opterecenju” glukoze a ne kad pazim. Ugl izbjegla vuk vrhovec sa dijabetickom dijetom 3tj,sljedeće vađenje glukoza 4.4. Rekao je da potrgam taj nalaz 5.26 i ni slučajno ga u bolnici ne pokažem 😂 Sad sam bila pametnija pa sam jela light dan prije krvne slike.
    Inače obavila od jutros urinokulturu,KKS, stitnjaca hormoni i mrtva sam!

    [lilypie.com]

  • mustra

    Broj poruka: 174

    Prijavi adminu

    Lavica27

    E Grizli tako sam se ja zajeb..bila na rodjendanu večer prije krvne slike, glukoza 5.26,odmah me slali na vuk vrhovec al sam se svadjala da sam se nakrkala večer prije na što mi je gin reko i da je poanta da se vidi “u normalnom opterecenju” glukoze a ne kad pazim. Ugl izbjegla vuk vrhovec sa dijabetickom dijetom 3tj,sljedeće vađenje glukoza 4.4. Rekao je da potrgam taj nalaz 5.26 i ni slučajno ga u bolnici ne pokažem 😂 Sad sam bila pametnija pa sam jela light dan prije krvne slike.
    Inače obavila od jutros urinokulturu,KKS, stitnjaca hormoni i mrtva sam!


    Nekako mi se cini da cu i ja tako zavrsiti..ja sam imala vecer prije goste i radila sam crumble sa sumskim vocem i sladoledom.
    .i naravno, jela i ja ko sumanuta…u pon cu znati visee😁..ako me stavi ma dijetu bar ce me natjerati da jedem redovito i zdravije..a ne ja stalno nesto bzvz i nikakvog voca i malo salate…nista od toga mi se ne jeda! Al sam na cipsu prva🙈🙈🙈

    [lilypie.com]

  • Avatar Angie1205

    Angie1205

    Broj poruka: 1765

    Prijavi adminu

    Mustra ja sam ovih dana bas kontra tebe. Jucer sam uz pizzu pojela zdjelu salate sa dressingom od jogurta, poslije kroz dan pojela kilu nektarina, bas mi pase kiselo. Od pocetka mi pase slanije i junk food al ovih vrucih dana mi nema boljeg od fine salate i slasnog voca 🤪

    [lilypie.com]


    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar TinchiSk

    TinchiSk

    Broj poruka: 374

    Prijavi adminu

    Ja sam jučer vadila krv i pazila sam prekjučer, nakon 17 nisam ništa jela. Rekla mi je ginekologica da pripazim dan prije i da ne jedem voće navečer jer to imam običaj. U utorak idem na pregled pa ću vidjeti kakav je nalaz. U 3. mjesecu sam bila na sistematskom i nisam imala problema sa šećerom, nadam se da je i sada sve ok.

  • Mangomum

    Broj poruka: 186

    Prijavi adminu

    Grizli

    Angie hvala na savjetu. Ma 2 put je bilo. Sad sam bila kod gin po nalaz pa sam pitala, rekla da je vjerojatno od vrucine, da izbacim na par dana magnezij jer od vrucine i on može iziritirat crijeva. Ako se ne bi popravilo da se javim opet. Dobila nalaz sve u redu osim glukoze koja mi je 5.5, a kao 5.1 je za trudnice! I sad ja ne znam dal je obilna vecera večer prije vadjenja mogla utjecat na to iako sam ujutro bila nataste, al nalaz mi se uopće me svidja. Jer u principu ne jedem slatko uopće, osim sto sam tu veceru na nekoj proslavi bila i pojela komad torte na kraju. I tako sam izgubila 4 kg. Rekla mi da idem prvo kod fetalnog pa da ce vidhit sto ce i oni rec za tu glukozu do tada dijabeticka dijeta. 😕


    Nije ni meni puno bolji nalaz glukoze al na obicnom vađenju krvi kks mi je 5.6 u ponediljak opet moram izvadit krv pa cemo vidit. 12 sati prije vadenja se nebi smjelo nista jest samo pit voda a ja sam se toga i drzala tako daaa bi i se meni da smo u istome kupusu osim ako ti se nisi jela npr u 22/23h a u 7 isla vadit krv

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.