ZIMSKE BEBE 2019./2020. ❤️

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Sarita15

    Broj poruka: 655

    Prijavi adminu

    Lavica27

    Nasty nema odgadjanja cijepljenja (ovih do godinu dana) i uvjet su za primanje u vrtić,bar kod nas. I ja sam se bojala tog s godinu dana al sve je ok proslo…samo pazi da ti je dijete skroz zdravo kad se ide cijepiti,znam da neki pedijatri forsiraju, ja sam čekala da joj ni nos ne smije curiti.
    Jednostavno prihvatis da u zimsko doba kad haraju bolesti ne dobiju tamo svakih 1,5-2mj al sve prodje pa i to. Evo moja je da pokucam u drvo već 4mj zdrava. Bojim se samo kako će biti kad dodjem iz rodilišta al vjerojatno ju tad neću dati par tjedana u vrtić da ne prenese malom


    Ljeti nece cijepit bebu recimo pa ako bi trebalo cijepit bebu od 2 mj u 7om mj ce ju cijepit i 9om. Do god dana trebaju dobiti ta tri docjepljivanja a do 3 god treba dobit to MMR (rubeola ospice i zausnjaci). Pedijatri su razliciti i  definitivno hoce da je dijete zdravo ali to su neki vremenski okviri. Tako su nama rekli i patronazna i pedijatrice 3 

  • Avatar Točkica37

    Točkica37

    Broj poruka: 1502

    Prijavi adminu

    Moji su cjepljeni. Drugi mi je radi cjepiva iz bolnice sa 5 mj bio na operaciji jer je dobio besezitis. Nacelno nemam nis protiv cjepiva dok su bila iz naseg zavoda, a ova smeca sta uvoze tko zna od kud su mi ufff… nije mi svejedno svaki put kad se cijepe

    11.10.2010 A ♡
    17.01.2013 I ♡
    [lilypie.com]

  • Avatar Frajla

    Frajla

    Broj poruka: 3403

    Prijavi adminu

    Nasty

    Sarita15

    Nasty

    Sarita hvala ti na info! Da li si imala odgodu vrtića zbog zadnjeg cjepiva ako je mali išao?

    Ne nisam jer krece u vrtic tek za 2 tjedna :) ali koliko je meni poznato ukoliko se daje dijete u jaslice sa god dana treba biti cjepljeno. Ja radim doma pa ga nismo davali ranije

    Ok, thnxić.. Mi ćemo rezervirati privatne jaslice.. Ako sve bude ok krenuo bi sa 1god i 4-5mj.


    Vidim da su cure vec napisale kada ide koje. Mi smo osim prevenarom ( sada se ne placa vise) platili jos i rotarix. To je za rota virus-teski proljev i povracanje. Ne drzi dugo, mislim do 2 godine, ali to je najkriticnije razdoblje kada zapravo to najteže podnose i najlakse dehidriraju…daje se dosta rano, s 2 mj ide prva doza, mjesec kasnije druga, tako da se na vrijeme treba raspitati ako zelis. To ih zapravo ne pikaju nego popiju samo. U njemackoj je recimo u sklopu obaveznih cijepiva
    Sto se jaslica tice ovisi o vrticu, nama su trazili cijepnu knjizicu, ali je ovo s godinu primio kad je vec isao nekih tjeda dana (zbog godisnjih smo tako termin dobili). A recimo prijateljici malog nisu htjeli upisati sada dok se ne cijepi, a mali puni godinu sredinom osmog, pa ce upise obavljati doslovno par dana prije nego krene.


  • Avatar Frajla

    Frajla

    Broj poruka: 3403

    Prijavi adminu

    Sarita15

    Lavica27

    Nasty nema odgadjanja cijepljenja (ovih do godinu dana) i uvjet su za primanje u vrtić,bar kod nas. I ja sam se bojala tog s godinu dana al sve je ok proslo…samo pazi da ti je dijete skroz zdravo kad se ide cijepiti,znam da neki pedijatri forsiraju, ja sam čekala da joj ni nos ne smije curiti.
    Jednostavno prihvatis da u zimsko doba kad haraju bolesti ne dobiju tamo svakih 1,5-2mj al sve prodje pa i to. Evo moja je da pokucam u drvo već 4mj zdrava. Bojim se samo kako će biti kad dodjem iz rodilišta al vjerojatno ju tad neću dati par tjedana u vrtić da ne prenese malom

    Ljeti nece cijepit bebu recimo pa ako bi trebalo cijepit bebu od 2 mj u 7om mj ce ju cijepit i 9om. Do god dana trebaju dobiti ta tri docjepljivanja a do 3 god treba dobit to MMR (rubeola ospice i zausnjaci). Pedijatri su razliciti i definitivno hoce da je dijete zdravo ali to su neki vremenski okviri. Tako su nama rekli i patronazna i pedijatrice 3


    Nasa cjepi redovito, i ljeti i zimi. I rekla nam je da nema veze ako nos curi, bitno da su pluca cista. Ako je nos poceo tipa curiti jucer onda ne cijepi jer ne zna u sta ce se razviti. Ako curi npr vec tjedan dana onda onda to nije nist i cijepimo se


  • Avatar Aristea

    Aristea

    Broj poruka: 1174

    Prijavi adminu

    iva4

    Jaivanpa

    iva4

    Cure jel kojoj vec pocelo curit mlijeko?? Meni vec dobra dva mjeseca prvo kolostrum sad mlijeko…😅

    Meni svaki dan hahha, od 6 mj haha :) neznam razlikovati kolostrum ili mlijeko. Ugl nekad vece kaplje nekad manje…

    Meni se bas vidi razlika kolostruma i mlijeka🤣


    Kako? Meni je ajde recimo kolostrum onako gust mastan, i flekovi ostanu na spavacici…a tebi?

    [lilypie.com]

    👨‍👩‍👦
    ➡️Pcos desni jajnik
    ➡️Torzija lijevog jajnika, odstranjen laparaskopijom sa jajovodm
    ➕07.12.2021. 👶🏻
    [lilypie.com]

  • Avatar Aristea

    Aristea

    Broj poruka: 1174

    Prijavi adminu

    iva4

    Jaivanpa meni se kolostrum vidi na grudnjaku kao zuckast i zna bit osusen u malim kao komadicima, i zuta mrlja, a mlijeko kad je krenulo ostaje mi bijela fleka i zna mi se bradavica zalijepit za tkaninu pa ako ne skuzim odma i povucem lece me za poludit, neku vecer mi je pola gornjeg dijela potkosulje bilo mokro da sam se prepala usred noci kad sam se probudila🤣
    Ali kuzi se razlika… jedino me strah posto mlijeko vec sad curi dali cu imat za njega dosta😓


    Aha, vidis to i mene zanima buduci da vec sad kaplje pomalo… :( Meni je to kaj god da je onako ko masno i flek ostane ali ispere.. nisam testirala na bijeloj odjeci pa neznam…

    [lilypie.com]

    👨‍👩‍👦
    ➡️Pcos desni jajnik
    ➡️Torzija lijevog jajnika, odstranjen laparaskopijom sa jajovodm
    ➕07.12.2021. 👶🏻
    [lilypie.com]

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Seni sretno i da sve bude u redu na kraju!
    Za cijepljenje ja sam definitivno da se djeca cjepe osim ako postoji neko zdravstveno ograničenje zasto ne bi primila cjepivo. Malo mi je to ludo kad kao neće cijepiti djete jer postoji rizik xyz, al zato curica od godine i pol dobila upalu pluca jer je s njim isla na skijanje pa ga kljukala antibioticima bez beda - govorim sto znam od poznanice da je napravila. Eto to skijanje je maloj bas trebalo i uopce nije skodilo, al cjepivo nije jer je preopasno i sad drami da joj neće u jaslice primit. Naravno svakom na izbor, al onda ne dramis.
    Za kolostrum nema toga jos kod mene. Pretpostavljam da dolazi u kasnijim tjednima. 

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    I da Frajla mislim da je stabila link od hzzo one naknade. Pojma nisam imala da imamo na to pravo. Ako sam krivu tagirala iaprika. Tko god da je hvala dobro je znat. 

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Aristea

    Aristea

    Broj poruka: 1174

    Prijavi adminu

    iva4

    Jaivanpa meni se najvise vidi na grudnjaku ali sve se lijepo ispere tako da jos nisam pocela stavljat one vatice kak se vec zovu… pitat cu bas ginekologa sljedeci put sta je sa tim posto mi stvarno nekad dosta izade😒


    Ajd javi mi. Jer me bas zanima. Dobro meni ne curi ko tebi ali ko zna ..

    [lilypie.com]

    👨‍👩‍👦
    ➡️Pcos desni jajnik
    ➡️Torzija lijevog jajnika, odstranjen laparaskopijom sa jajovodm
    ➕07.12.2021. 👶🏻
    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 1770

    Prijavi adminu

    Drago mi je da je ovdje razumna ekipa i da ste sve normalne oko cijepljenja. Meni ta fama oko cijepljenja zbog dezinformacija bas ide na zivce. Ona su uvedena uz preporuke struke i tako se i provode stoga ne vidim smisla da se nešto tako odbija ili uopce raspravlja o tome. Kosa mi se digla kad su neki dan bile pune novine jednog naseg kvazipoliticara i njegovih izjava da nece cijepiti dijete. Slazem se da se treba pazit da dijete nije bolesno i da mu je imunitet ok prilikom cijepljenja i da naravno nema nekih drugih indikacija protiv cijepljenja. No nikad se ne bih usudila na svoju ruku donjeti odluku da djete ne cijepim. Em postoji opasnost od pojave bolesti (pa i smrtonosnih) za koje nisu cijepljeni, em ne mogu u vrtic niti putovati u mnoge (vecinom zapadne)  zemlje za koje je potrebno biti procijepljen.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.