Trudnice i mame u Njemačkoj

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Bagycamama

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima 😊
    Imam pitanje za izdavanje osobne (beba 4 mjeseca)
    U Zagrebu smo i redovi su do Marsa  kao da ljudi spavaju pred policijom i svugdje. 
    Dali trebaju ići oba roditelja što se tiče ispunjanja papira za osobnu? Sami smo i nemamo kome trenutno ostaviti bebicu a ne želimo je mučiti da 4 sata sa nama ceka za dokument. Kao što sam rekla gužve su strašne. 
    I osim osobne kako možemo preko granice sa njom ako nemamo tak dokument? 
    Lp😊

    Gabrijela Antunović

  • Nebitno12

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Mame trebam informaciju.. ovako rodila sam prije 40 dana i  poslijeporodajno krvarenje u bolnici  je bilo normalno..  kad sam dosla kuci normalno je sve bilo do prije 2 dana.. kad sam pocela krvariti obilno i to  svejtlo crvena krv.. ima ko istu iki slicnu situaciju ? 

  • mima2207

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav drage žene, imam pitanje. Dvije godine sam u Njemačkoj, trudna sam i dobila sam zabranu rada. Planiram biti 2 godine na porodiljnom. Zanima me mogućnost mini joba, nemam ga ali što ako naknadno odlučim da nađem jedan, npr par mjeseci nakon poroda? Kako to ide i jel moram nešto posebno prijaviti i kome? 

  • MimaGaleLuka

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav mame i buduce mame 😊 imam jedno pitanje ako neko moze da mi odgovori. Dosli smo iz Srbije. Suprug je u nemackoj oko 3g, dete i ja smo prijavljeni od juna u nemackoj, ne radim trenutno nigde a zelimo dete. Pitanje je, da li ja imam pravo na neka primanja u trudnoci? Unapred hvala 😊

  • Ivy02

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Nebitno12

    Mame trebam informaciju.. ovako rodila sam prije 40 dana i poslijeporodajno krvarenje u bolnici je bilo normalno.. kad sam dosla kuci normalno je sve bilo do prije 2 dana.. kad sam pocela krvariti obilno i to svejtlo crvena krv.. ima ko istu iki slicnu situaciju ?

    Jel bila u pitanju zaostala posteljica mozda? 
    Jer imala sam isti problem nazalost 

  • smedokosa91

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Pozz. Nova sam na forumu. Skoro sam dosla u Njemacku i uskoro imam prvi ginekoloski pregled, pa me pomalo strah,jer mi Njemacki jezik jos uvijek nije bas dobar. Zanima me kako izgleda, jel princip pregleda isto kao u Bosni, i sta sve moram ponijeti na taj pregled? Koja su najcesca pitanja na prvom pregledu? Hvala unaprijed.

  • Milica99

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Zdravo,ne znam da li je neko bio u slicnoj situaciji,ali potreban mi je savet. Danas sam izvucena za termin za lutriju,a pre par dana sam uradila test i pozitivan je,vec imam dvoje dece 2,5 godine i 8 meseci. Ovo je ne planirana trudnoca,a sanjala sam o nekoj sansi za vizu i napokon sam je dobila i evo ceo dan trazim posao i mozda sam i to nasla u kurirskoj sluzbi za pakete. Ali ne znam sta da radim zbog trudnoce,da li ako im ne kazem da sam trudna,mogu da radim do tipa osmog meseca i da odem na bolovanje od max 2,3 meseca. Da li bi me otpustili ili prekinuli vizu? Bas sam zabrinuta,ne znam sta da radim. Sto se mene tice i nista da mi ne plate ta 3 meseca,nije problem,samo da me ne otpuste. 

  • Elvedina122

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav
    Rodila sam prije skoro 3 mjeseca pa me zanima kakvu pomoć mogu dobit kao majka koja nije bila zaposlena 

  • JessieJim1

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Žao mi je što žene s djecom uopće nisu podržane.

  • bubili2024

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav zenice. Pisem prvi put. Kako kod mene kazu tko pita taj ne skita. Naime situacija je ovakva, a ja ne znam od sve brige,straha…srece kud i kamo moram. Bebica je tu, test krvni je pozitivan, za sad znamo samo tata i ja i sledeci tjedan ginekolog tada imamo prvi pregled. Radim u drzavnoj bolnici godinu ipol dana, ali mi ugovor istice krajem 8-og mjeseca(sto po ugovoru moraju da mi jave 3 mjeseca unaprijed da li ce da produze ili ne). Posto je rana trudnoca ne znam da li da im kazem odmah poslije prvog pregleda ili da sacekam, ovo mi je druga trudnoca, a prvu bebicu sam izgubila bas zbog tog posla,stresa i tereta…korone i jos x raznih stvari. Da li mogu da mi ne produze ugovor🤔…. Kolegice koje su isto bile u drugom stanju su samo premjestene “na laksi” posao i nisu dobile zabranu rada do par tjedana pred porodjaj. Sta bi vi radile u mojoj situaciji, i vezano za mutterschutz,kidergeld,elterngeld i svi ti protokoli koje moram da ispunim kako sve to ide i kojim redom. Hvala vam 😚

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.