Ljetne bebe 2019.

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Lanchi_Zg

    Broj poruka: 281

    Prijavi adminu

    OPREMA ZA BEBU
    1) Krevetić – ima raznih, ali meni je najbolji omjer cijene i kvalitete, a i izbor, u Ikeii
    2) Madrac – također Ikea
    3) Posteljina dva kompleta (samo donja plahta za male bebice i nepromočiva podloga u slučaju propusštanja pelene – također ikea)
    4) Komoda za previjanje – spada u luksuz, ali uvriježilo se među mamama
    5) Podloga za previjanje-u svim dućanima za bebe, oko 100 kuna, preporučamo onu širu s podignutim rubovima 
    6) Hranilica kuna (nakon 6 mjeseci od poroda),
    7) Kadica – ako ste voljni potrošiti više, aquascale kada je genijalna jer u sebi ima vagu koja je meni jako bitna jer je beba bila iskljucivo dojena, i termometar. Inače, sve su iste pa za cca 100 kuna ima dobrih u bubamari
    9) Baby gym – može i neki jednostavni, glavno da je beba na ravnom i gimnasticira
    10) Kolica 3 u 1
    11) Nosiljka (klokanica) – po meni dobra investicija samo ako se uvjerite da vi ili tata jako volite nositi bebu, obično svi preferiraju kolica i koriste klokanicu par puta, u kojem slučaju je bolje posuditi je ili kupiti jeftini mei tai ili čak maramu
    12) Ručnik po mogućnosti s kapuljačom x 2
    13) Ovlaživač zraka – po meni pretjerano, ali neki se kunu da im djeca doslovno lakše dišu
    14) Češalj i četka za kosu i tjeme – chicco ima dobre
    15) Pribor za nokte –obavezno s tupim kutovima, da se ne poreže beba, također imam chicco (kupila u bubamari)
    16) Prva četka za desni/zube -  ne znam nikoga tko je ovo koristio pa tako ni ja L
    17) Jednokratne podloge za previjanje – po meni super stvar, bablove ili violeta
    18) Dječja vata i/ili blazinice – babylove (dm) ili beautybaby (muller), otprilike ista cijena
    19) Tetra pelene 30 komada –u baby centru imaju pakiranja po kojima komad ispadne 10 kuna, obične bijele
    20) Komplet za hranjenje cca 200 kuna (nakon 6 mjeseci) – potpuno nepotrebno, osim žlicica za bebe, ali možete iz estetskih razloga/zabave

  • Lanchi_Zg

    Broj poruka: 281

    Prijavi adminu

    21) Dječja krema/mast/ulje za pelensko područje – bilo koja, meni je čak najbolja nivea za guzu i sudocrem u slučaju osipa
    22) Vlažne maramice – po meni tek za velike bebe, najbolje water wipes ili violeta vodene
    23) Pelene jednokratne (računaj s 10ak komada dnevno) – već sam rekla, babylove, kasnije treba manje od 10 dnevno
    24) Deterdžent za pranje rublja za bebe – meni najbolji frosch
    25) Pamučni bodi 10 komada
    26) Jednodijelno odijelce 5 komada
    27) Jednodijelne pidžamce 2-3 komada
    28) Pamučne kapice 2 komada
    29) Pamučne čarapice 2-3 paraž
    30) Pamučne hlačice sa zatvorenim nogavicama 2-3 para
    31) Pamučne majice 2-3 para
    32) Pamučne vestice
    33) Pamučna dekica 2 komada – sva robica je samo za prvih mjesec dana, kasnije će vam trebati puno toga, po meni su za skroz male bebe najbolji jednodijelni kompleti s nogavicama koji se mogu otvoriti samo ispid guze radi lakšeg presvlačenja
    34) Termometar za vodu
    35) Štapići za uši s debljim vrhom za bebe – nepotrebno, u početku se savjetuje ni slučajno štašićem u bebine uši!!
    36) Fiziološka otopina –najbolje u boci plus šprica da možete sve direktno i duboko uštrcati
    37) Antibiotički prašak za njegu pupka – nepotrebno,
    38) Sterilne gaze za njegu pupka 20ak komada – obavezno, ima u svakoj ljekarni
    39) Digitalni toplomjer – meni je najbolji braun za čelo, ali ima zaista svakakvih, po meni obavezno jer je jaaaako nezgodno mjeriti u guzi tempreraturu, pogotovo više puta zaredom ili noću

  • Lanchi_Zg

    Broj poruka: 281

    Prijavi adminu

    40) Noćna lampica – možete i kao ja ostaviti upaljeno svjetlo u susjednoj sobi hehe
    41) Jastuk za iznošenje iz rodilišta i komplet – nije nužno ali je dobra stavr. Ipak, ja sam brzo prestala s nošenjem u jastuku jer sam imala osjećaj da mi može skliznuti iz  njega pa je u tome spavao
    42) Aspirator za nos – arianna
    43) Bočica za hranjenje – nismo koristili ali smo za prvu ruku imali philips avent (prodaju se n puno mjesta)
    44) Koš (odlagalište) za pelene – nepotrebno
    45) Velika torba za stvari za bebu – dobije se s kolicima uglavnom
    44) Ulje u ljekarni (bademovo ili maslinovo) – dobra stvar za kapnuti malo u kadicu jer se preporuča ne kupati bebu u sapunima i slično
    Nisam ulazila u luksuze poput baby bouncera i slično da ne bude previše. sad šaljem za mamu nakon poroda

  • Lanchi_Zg

    Broj poruka: 281

    Prijavi adminu

    OPREMA ZA MAMU:
    1) Grudnjak za dojenje x2 – HM ima super grudnjake
    2) Pamučni jastučići za grudnjak – chicco
    3) Higijenski ulošci – chicco
    5) Višekratne mrežaste gaćice – najbolje su mi marke tosami, mislim da ih ima 5 u pakiranju, jako su udobne, ne grebu, idealno za ljetne mame
    6) Spavaćica za dojenje – dobra je za rodilište, doma možete i improvizirati s bilo čim što se lako spušta
    7) Spavaćice za rodilište 3 komada
    8) Potkošulje – po meni su dobre i obične rastezljive koje se lako spuste dolje, ali imate baš za dojenje u hm-u
    9) Steznik – po meni nepotreban
    10) Donji dio pidžame – za rodilište, obzirom sam rodila u rujnu i navečer je bilo hladno, to uključuje i čarape hehe
    11) Izdajalica – philips avent ima jako dobre. Ipak, meni su ručne bile teške za korištenje, pa ako morate stalno izdajati preporuča se električna.
    12) Krema za bradavice – purelan – najbolja stvar na svijetu, malo manje od 100 kuna
    13) Sprej u ljekarni za ranu – ovo ako ste rezane,  ali mislim da treba obavezno provjeriti u rodilištu jer ja nisam ništa koristila. Inače je dobro doma imati octenisept sprej nevezano za ranu.
    Što ponijeti u rodilište: Osobna i zdravstvena iskaznica, trudnička dokumentacija, nešto novca i hrane, svi lijekovi i vitamini, boca za vodu, termalna voda, kućni ogrtač, čarape, japanke, papuče, nekoliko ručnika, vlažne maramice, papirnate maramice, toaletni papir, četkica, pasta, nešto šminke, češalj, trake za kosu, pribor za leće i naočale, šampon, gel za tuširanje, dezić, kreme, labello, mobitel i punjač, kombinacija za ići doma – većinu toga vam može i hoće donijeti muž ili tko vam dolazi u rodilište pa se ne pretrpavajte i nosite samo mala putna pakiranja jer u našim rodilištima imate zapravo jako malo mjesta za torbu

  • Avatar ms_3197

    ms_3197

    Broj poruka: 304

    Prijavi adminu

    Lanchi_Zg hvala ti puno za popis. Ovo je spas za nas kojima je ovo prva trudnoca 

    [lilypie.com]

  • Avatar mjehuric

    mjehuric

    Broj poruka: 225

    Prijavi adminu

    Lanchi_zg svaka ti cast🤗🤗🤗 jako si mi pomogla..😘😘😘hvala na trudu..

    [lilypie.com]

  • Lanchi_Zg

    Broj poruka: 281

    Prijavi adminu

    Drago mi je cure, naravno same ćete poslije skužiti da vam nešto dodatno treba ili ne treba, ali mislim da nije loše za početak. Evo tako i ja tek sad vidim da nisam stavila one male tetrice, zovu se lola krpice, pamučne, koje su mi se pokazale idealne za brisanje kod bljucanja. A slučajno ih skužila u dm-u. 
    Lavice, jako mi je drago da je barem kiretaža prošla dobro i želim ti jako puno sreće u svemu sto te čeka dalje. 💕

  • Avatar Hipo

    Hipo

    Broj poruka: 195

    Prijavi adminu

    Lanchi_Zg puno hvlala za popis. Puno si pomogla 

    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 161

    Prijavi adminu

    Lanchi dobar popis opsezan, svaka cast :) ( samo sta pol toga nemam jos jer smatram nepotrebno kako si i napisala pored tih stvari ) 
    Ja sam za ranu koristila octaniseptic i tysur prasak jer sam jako bila rezana i popucana i dosta sivana i jako mi je pomoglo..i bebacu sam pupak cistila octaniseptikom i stavljala prasak..svako rodiliste drugacije kaze..petrova(samo octanispetkic za pupak, za nnas ne treba nista) 
    Ja sam tetra pelene u pepcu kupila 1kom/3,50kn obicne bijele, a sa uzorcima 6,5kn
    Imate tamo rukavice za bebice da se me grebu :) 
    I imate u konzumu njihova marka nezz kak se zove 5 ti malih tetrica za cca25 kn.. 

  • Avatar Ribica219

    Ribica219

    Broj poruka: 37

    Prijavi adminu

    Jutro!
    Znam da mijenjam temu. I totalno upadam bezveze, ali zanima me kako si pomazete kod konstantne mucnine. 
    Ja ne povracam cesto, ali mi je stalno “zeludac u ustima”. Cak ne mogu sudje oprat da skoro ne povratim. Isto tako sagnut se. A zube kad perem, obavezno mi digne zeludac da povratim i onda operem ponovno. 7w+1d sam i i to traje nesto vise od tjedan dana. Primijetila sam da mi pomogne kad stavim nesto u usta, npr.malo jabuke. Ali ne mogu kroz cijeli dan konstantno jesti 🙈
    U prvoj trudnoci nisam imala nijednu jedinu mucninu ☺️ Ovo mi je skroz novo 🙈😅

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.