Jesenske bebe/mame 2018

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji

Nas_bebac

Broj poruka: 625

Prijavi adminu

Kalanhoja 
    Evo ja ti ovo nasla jedino je razlika u cifri mislim da se je digla…
    Nezaposlene majke

Nezaposlene majke mogu ostvariti pravo na naknadu od dana rođenja djeteta do navršene godine dana starosti. Za blizance, treće i svako sljedeće dijete pravo na rodiljni dopust može se koristiti do navršene treće godine djetetova života.
    Nezaposlene majke imaju pravo na porodni dopust ako ispunjavaju sve sljedeće uvjete:

-ako imaju hrvatsko državljanstvo
    -ako imaju neprekidno prebivalište u Republici Hrvatskoj najmanje tri godine prije podnošenja zahtjeva za priznanje prava na porodni dopust 
    -ako su zdravstveno osigurane u Zavodu 
    -ako se vode u evidenciji nezaposlenih osoba Hrvatskog zavoda za zapošljavanje najmanje 12 mjeseci koji prethode porodu djeteta za koje se ostvaruje odnosno pravo ili su se prijavile u evidenciju nezaposlenih osoba pri Hrvatskom zavodu za zapošljavanje u roku od 90 dana nakon završenog redovitog školovanja, odnosno u roku od 30 dana nakon prestanka radnog odnosa, službe ili obavljanja samostalne djelatnosti 
    -ako im radni odnos ili služba nije prestala zbog toga što su otkazale ugovor o radu, odnosno službu (osim u slučaju izvanrednog otkaza ugovora o radu prouzročenog ponašanjem poslodavca) i ako im radni odnos nije prestao pisanim sporazumom o prestanku radnog odnosa, odnosno službe.

Nas_bebac

Broj poruka: 625

Prijavi adminu

I nastavak 
    Zahtjev
    Podnosi se nakon rođenja djeteta, u područnom uredu Zavoda nadležnom prema prebivalištu osigurane osobe.
    Zahtjev mora biti u pismenom obliku, a uz isti je potrebno priložiti sljedeću dokumentaciju:

-fotokopiju rodnog lista za dijete ili fotokopije rodnih listova za blizance, troje ili više djece
    -fotokopiju osobne iskaznice (za majku) i potvrdu o prebivalištu 
    -potvrdu Hrvatskog zavoda za zapošljavanje od kada se majka neprekidno vodi u evidenciji nezaposlenih osoba 
    -potvrdu Hrvatskog zavoda za zapošljavanje o visini novčane naknade koja joj se isplaćuje kao nezaposlenoj osobi 
    -fotokopiju odluke o prestanku radnog odnosa.
    Na uvid je potrebno donijeti:
    -osobnu iskaznicu
    -zdravstvenu iskaznicu
    -original rodnog lista (listove) za dijete (djecu) 
    -original odluke o prestanku radnog odnosa
    Visina novčane naknade je 1.663,00 kune mjesečno.U slučaju ostvarivanja novčane naknadu pri Hrvatskom zavodu za zapošljavanje, nezaposlenoj majci pripada pripada samo pravo na razliku od iznosa naknade koja se ostvaruje pri Hrvatskom zavodu za zapošljavanje do iznosa od 1.663,00 kune.

Nezaposlene majke korisnice mirovine odnosno invalidske mirovine zbog profesionalne nesposobnosti za rad
    Navedenim kategorijama majki pripada pravo na novčanu naknadu za vrijeme korištenja rodiljnog dopusta do navršene godine dana starosti djeteta, a najviše u visini razlike između iznosa mirovine i iznosa novčane naknade od 1.663,00 kuna mjesečno.

• Classe

Broj poruka: 11

Prijavi adminu

Naknada za nezaposlene majke je 2.328,00 kn cijelu godinu! Kad su prosle godine digli cifre, digli su i to! 

petrapp2605

Broj poruka: 1062

Prijavi adminu

Iris čestitam ti na maloj princezi!
    Dija85 lijepa bušica!
    Uhhh napisala sam post pa ga izbrisala…ugl evo nas iz TA na Merkuru. Kaže da smo danas 31+4, i da je termin 8.10. Lucija je trenutno na oko 1700 g, glavicom okrenuta prema dolje, možda malo više na desnoj strani trbuha pa mi je tamo doktorica rekla da mogu slobodno i ja više ležati na desnom boku ako mi odgovara (prije sam samo na desnom i spavala). Nema traga placenti previi, ali imam placentu succenturiata, to je još jedna manja popratna posteljica ispod ove koju sad moramo pratiti. Cerviks je na 45 mm, potpuno sam zatvorena, količinama plodne vode je normalna. Čudi se kako moja ginička to nije primijetila do sada, i što nije bilo nikakvog krvarenja. Sad na bilo kakav trag krvarenja pod hitno u bolnicu moram, i ona mi nastavlja voditi trudnoću. 

[lilypie.com]

Nina ❤

Broj poruka: 230

Prijavi adminu

Nas_bebac

I da ovu drugu doznaku nosis poslodavcu i to je zadnja koju nosis… Nista nije spominjala za pomoc u opremi (ako se ne varam nekih 2300) za bebu pa i za to cu se morati raspitat posebno
    Za tih 2300 kn, tj. pomoc za opremanje bebe se zahtjev daje dok se beba rodi. Na zavodu se ispuni obrazac i to je to. 
    Ja sam ujutro bila kod dijabetologa, secer je skroz pod kontrolom i dr je zadovoljna. Jos uvijek sam na +7 i veli da je to ok. 
    Dija krasna ti je busica 😘 nije nista veca od moje, samo drukcijeg oblika 😉 
    Evo i nas na puni tjedan 😁

garavusa005

Broj poruka: 507

Prijavi adminu

Kalanhoa i NasBebac - mislim da se ne morate voditi neprekidno u evidenciji nezaposlenih da biste ostvarile pravo na porodiljnu naknadu. Morate biti prijavljene ali ne nužno voditi se neprekidno.
    Ako je istekao ugovor o radu i imajte pravo na naknadu od Zavoda za zapošljavanje kao nezaposlena osoba, onda se obavezno prijaviti unutar 30dana po prestanku rada i primate novčanu naknadu dok ne rodite. Nakon poroda ide od Zavoda za zdravstveno osiguranje a od Zavoda za zapošljavanje ide u mirovanje pa se može ponovo koristiti nakon porodiljnog, odnosno kad beba navrši godinu dana.
    Kada predate zahtjev za porodiljni, on ide na obradu tako da prvi mjesec najbolje ne računati s njom ako se obradi nakon sto budu isplate jer onda se mora čekati idući mjesec ali se dobije sa zaostacima. 

[lilypie.com]

Isssa

Broj poruka: 1131

Prijavi adminu

Bok kloke moje 😀
    Svašta ste pisale nešto sam pohvatala nešto nisam 🙈, nemojte zamjeriti
    Iris čestitam na djevojčici 😍, ljubite se, mazite i pazite😀
    Ja već 2 dana hodam po Petrovoj, pun mi je k… više doktora, mišljenja i svega ostalog😠, da skratim priču, jučer kod moje ginekologice pregled:bebač mali, 2250 g, protoci slabiji, kalcifikacija posteljice, popodne Petrova hitna CTG uredan, danas Petrova prvi UZV 2650g, protoci nisu školski ali ok za tjedne, zbog tolike razlike u gramima pošalj me na treći UZV koji kaže 2300, posteljica kalcificirana malo, protoci zbog toga slabiji, za tjedan dana opet UZV, CTG i pregled da vide koliko bebač napreduje i dali je kakav zastoj u razvoju 😞, LUDA SAM više od svega. Mama je nas 3 rodila u 40 tjednu i bile smo male 2600, 2800, 3100, sestra sina u 40 tjednu 2800, e sad tješim se da jednostavno rađamo malu dijecu.
    Imate koju pametnu za reći i smiriti me osim da će sve biti ok?

[lilypie.com]

garavusa005

Broj poruka: 507

Prijavi adminu

Pandica- koju torbu si uzela? Daj malo poslikaj ili sibni link sa kojeg si naručila jer sam i ja u potrazi 
    Iris- čestitke! Bravo za vas! Pa frajlica je po kilaži potpuno spremna za izlazak :-) 
    Sad kad sam pročitala da nam je došla još jedna bebica, odmah mi se kontrakcije pojačale pa sam morala roknuti tabletu i pričam sa sinom “Miruj unutra, nije još vrijeme i onda si mislim ”Boze, pa izludila sam vise sama sa sobom i od ovog glupog ležanja" lupetam gluposti. 

[lilypie.com]

petrapp2605

Broj poruka: 1062

Prijavi adminu

Issaa nemoj se uzrujavati, mogu si misliti kako se osjećaš, i da ti je dosta čačkanja i pregleda i svega što ide s tim, ali sve trebaš izdržati za svoju mrvicu. Pa ako i mora doći na svijet malo ranije od termina, samo ćeš bebicu malo prije upoznati od planiranog termina i stvarno će sve biti ok! Samo pozitiva 😉

[lilypie.com]

christyy

Broj poruka: 632

Prijavi adminu

Justme budem svakako pogledala jos torbe. Necu bacat novce na nesto sto mi se ne svida… koliko sam skuzila i ti isto jos radis? Kad ides otvarat porodiljni? I jel znas sta sve trebamo od dokumentacije mi koji smo cijelu trudnocu uredno radili? Koliko sam skuzila po netu trebaju mi doznake od gin i izvadak zadnjih 6 placa od poslodavca… jel treba jos nesto?

[lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.