Jesenske bebe 2022. ☔🍁🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • amelie11

Broj poruka: 573

Prijavi adminu

Ja isto ne mogu ove sparine, isto sam se cijelu noc okretala, mi nemamo klimu u sobi a imam negdje ventilator al mi se neda trazit. U sobi nemam komaraca, valjda kako spricam biokill za buhe pa i oni krepaju, ali vani me navecer pojedu. Inace sam svako ljeto okupana u autanu i onda je dobro, ali mialim da sad ne smijem to… danas sam vidjela i kupila mrezaste gacice u mulleru su na akciji od tosame ja mislim, ne znam jel su te dobre al su 16kn pa sam uzela paket ksd sam vec naisla.

Moana

Broj poruka: 159

Prijavi adminu

Kod nas doma nista ne otvaramo osim prozora u sobi i to na pola i spustene rolete. Klima nam radi i rashladi dovoljno do sobe da je ugodno spavati. 
    Al nazalost ja eto otvorim prozore samo ujutro prozracim
    Sve i onda sve spustim rolete do pola da ne przi po stanu. 

Jucer sam slucajno kad sam zaljevala biljke ostavila vrata sirom otvorena i izboli su me gadovi. Tako da jedino karantena pomaze 😂  ja isto koristim difuzor u sobi. Limunska trava ili lavanda. 

🐚🪸
    [lilypie.com]

• Zabicamala

Broj poruka: 55

Prijavi adminu

Ja volim vrućinu i zasad me ne smeta preko dana, a noćas sam se tri puta ustala presvuci i upalit klimu da rashladi. Komarce sam riješila s mrežicom na vratima i prozoru još prošle godine. Mrežica je neka jeftina s magnetima iz lidla ili od nekud, a traka za fiksaciju je iz bauhausa jer jedina drži tu mrežicu da ne opadne. Dobro je staviti u difuzor lavandu ili limun, šta je netko spomenuo, i mislim da je bolje od tablete.
    Jednokratne gaćice sam uzela u svijetu beba, babyono na sniženju ne sjećam se točno kolko su bile (inace je redovna cijena 5 komada 40kn), ali nisu mrežaste nego puni materijal pa su mi se ucinile super ako će biti carski pa da mi ta mrežica ne poteže po rani. Možda im je još sniženje. Inace sam isto planirala te mrežaste uzet pa ću pogledati u mulleru ako je već isto sniženo. 

[lilypie.com]

• ima333

Broj poruka: 720

Prijavi adminu

Ja sa sigurnoscu znam di je bebina glava po tome kad stuca malo jace.. ne mogu fulat, jer dolje nisko mi pulsira (vidim na trbuhu), pa znam da su tu glava i prsa. 😊 
    *
    Imam ja Casmatino podlogu. Vidla sam tu i u decathlonu i cijena vam je vrlo slicna ako na istu mislimo, samo su boje puno njeznije. Ja sam tu podlogu zamislila i da ju nosimo sa sobom kad budemo isli kod bake/dede, pa na more da ju stavim na terasu ispod bazena i za igranje. Ma ja cu se prva izvalit na nju kad ju stavimo i na dvoriste na travu. 😊 Posluzit ce ona meni za vise stvari, necu ja nju stedit samo za stan.. u stanu ce biti samo za prvu ruku dok malo bebica ne stasa. Zato sam rekla sama sebi da mi je ta cifra maksimum koji dajem za to, jer ju mislim koristit i vani kasnije. A ako netko zeli, uvijek ima i boljih i skupljih podloga.. casmatino vam nije neka sad kvaliteta, kao sto je i Malla rekla, isto sam citala recenzije.

06/21 ➕❤️
    08/21 missed abb
    12/21 ➕❤️
    27.01.22. Mini anomaly scan ✔️, Nifty Plus ✔️💙beba T💙
    Termin: 22.08.2022.
    [lilypie.com]

MalaMagla

Broj poruka: 347

Prijavi adminu

Mallla

MalaMagla pogledaj u Decatlonu podloge. Cure kažu da je bolja od Casmantino a jeftinija daleko. Imas još i Kinderkraft al je isto masno skupa. Nego često sam naletila na negativne komentare za Casmantino, tipa djeca ga počnu gristi pa odgrizu dio, ogule gornji sloj folije i tako to. Pa valja dobro promisliti o tome kolike novce dajemo i za što.
    A i jedna napomena mame iskusnjare, podloge su korisne tj max iskoristive jedno 4 do 6mj. Čim se beba počne gibat, okretat nema te pogloge na kojoj će se zadržati! Najdraže su im pločice 🤣

E hvala ti, moram još vidjeti uživo, ali tako sam nešto zamislila 😊 ne bih se Decathlona nikad sjetila. Ma znam da je to samo za početak, tih prvih par mjeseci i onda neće u to ni pogledati. Zato ne bih davala puno love.

Komaraca mislim da ćeš se teško riješiti bez mreže. Nama su spas. Za ulja i ostale stvari, znam da lavanda pomaže. Moj se tata ljeti tracka domaćim lavandim uljem protiv komaraca. Mrežica je super osim kad krenu oni gadovi, smrdljivi martini. Gamadi se provuku kroz sve. A njih baš baš ne mogu smisliti. Prošle godine sam spricala svako malo eterično ulje mente s vodom po prozorima i po kad idem van. A kad sam išla u planinu, svako malo sam se polijevala time 😂😂

🙋‍♂️30 g.
    🙋‍♀️30 g.
    🔁 2 i pol godine pokušavamo
    5/2021. biokemijska
    ➕ 26.2.2022. ❤️🥰😍
    4.4. čuje se srce ❤️
    1. 11. - termin poroda 🤰
    Stiže curka 💕
    [lilypie.com]

• ima333

Broj poruka: 720

Prijavi adminu

Sad kad sam pakirala stvari, sam vadila iz kutija sve te jednokratne gacice koje sam bila uzela.. imam one najobicnije to.to, pa od carriwella mrezaste perive do 10 puta i paket od fridamom gacice visokog struka (8 kom u pakiranju). Ugl, ove od to.to su vam doslovno identicne kao od carriwella, tako da ne trosite na carriwell koji je puno skuplji. Samo ako uzimate od to.to, uzmite velicinu L, jer su M stvarno male. Citala sam da curke ove M znaju zarezat skaricama da ih ne zuljaju. E da, a ove fridamom gacice visokog struka su genijalne, pogotovo ako bude carski. Toliko su mekane i njezno rastezljive i cine mi se top (uzela sam ih zbog opcije carskog). I nije u njima onaj elastin koji stisce, vec kao da se razvlace, njezne su. Eto, to je kaj sam vidla svojim okom, a sad jedino ako imaju savjete mame sa iskustvom. 😉

06/21 ➕❤️
    08/21 missed abb
    12/21 ➕❤️
    27.01.22. Mini anomaly scan ✔️, Nifty Plus ✔️💙beba T💙
    Termin: 22.08.2022.
    [lilypie.com]

Mallla

Broj poruka: 6588

Prijavi adminu

Pazite jedino za difuzore koliko kapi stavljate, navodno ako je u sobi onda za trudnice i bebe max 3 kapi. Al dobro ja upalim prije spavanja kasnije ugasim. Imam i komarice, a kad su nas drpale one male sitne bubice slične komarcu tad sam palila i tabletu. Ne razmišljam uvijek strogo koliko je što štetno, ali ni ne koristim pretjerano. Za vani se isto namažem/naprskam nekom od ovih repelenata koji su navodno ok za djecu. Probala sam ulje eterično al onda sve bube navale na mene i budem masna a to mi je ajmeee, ja ovako smotana omastim sebe i sve oko sebe.
    Šta sam još jučer radila, depilirala se i iza se namažem kokosovim uljem, naravno da samnodma iza obukla haljinu i naravno da sam omastila haljinu. Mala mi govori mama mokra ti je guza…a ja uspaničena sva kako mokra, kako nisam osjetila, ajmee frka panika…skinem, pogledam kad ulje 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️
    Ja sam sad u naumu kupiti pamučne gaćice neku jeftinjavu, duboke (bude u eurostoru) koje mi neće biti žao baciti pa ako bude moguće njih iskoristiti. Meni su prošle godine od to to one najveće bile dosta uske 🤷‍♀️ izdurala sam ta 3 dana s njima al ako mogu nać šta udobnije tražim.

[lilypie.com]
    [lilypie.com] [lilypie.com]

• jedna1

Broj poruka: 44

Prijavi adminu

Ja sam mrežaste naručila u ljekarni - Tena i čak su jeftinije od tosame, čini mi se po fotkama da imaju najsitnije oko i isto izgledaju ko carriwell, vidjet ću kad mi dođu. Uzeka sam paket M i L jer isti nisam sigurna za veličinu i jedan paket chicco uložaka (30 ih je za razliku od vira i ostalih) i bome sam uzela i jedne tena pelene za odrasle mislim da ih je 10 ili 12 pa cu vidit koje mi bolje funkcionira…isto me najviše brine da mi dobro legnu na rez od carskog

Princess_Mimi

Broj poruka: 361

Prijavi adminu

Meni su mrežaste jednokratne najbolje iz ljekarne. Probala sam neke iz dma i zuljale su me skroz. 
    .
    Moram napisati da sam jako jako sretna jer mi je brat javio da čekaju bebu i da je dečko 😊 Bas me to veseli, nadam se da će nam klinci biti najbolji frendovi Iako živimo daleko💙💙💙

[lilypie.com]
    [lilypie.com]

Princess_Mimi

Broj poruka: 361

Prijavi adminu

Pitanje za sve koje nemate rizičnu trudnoću: jeste li još uvijek intimne s mužem? Prvenstveno mislim na vas koje ste 30+ TT 😊 Meni je trbuh ogroman već i stvarno mislim da bi bilo nespretno, a da ne pričam o tome koliko dekoncentrira kad beba lupne u krivom momentu 😂 Zna mi faliti to, a vjerujem da i muzu, samo ne znam ni sama kako bi to izveli 🙈😂

[lilypie.com]
    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.