Jesenske bebe 2022. ☔🍁🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Granger

Broj poruka: 189

Prijavi adminu

Sunny_🐣

Granger dokad si se ti ili se jos uvijek u stomak pikas heparinom? Meni sad vec postaje problem 🙄 nemam bas vise speka za uhvatit pa mi je zadnjih 3, 4 uboda ful pomodrilo. Jedino da pikam skroz sa strane ili u bedro, ali znam da je manja apsorpcija pa bi to htjela sto kasnije 🤦‍♀️ nisam mislila da ce mi sad vec postajati problem

Draga Sunny ja se još uvijek pikam u trbuh. Pikam se uvijek u sjedećem položaju i onda naberem kožu sa strane pupka. Primjećujem da imam sve više modrica, baš mi je neki dan ful potekla krv, ali onda jednostavno pikam oko modrice i to je to. U bedro se nikako ne usudim, sala na njima nemam uopće, a krvnih žila baš jako puno. Mislim da bih svaki put pogodila žilu. Ma apsorbirat će se svugdje. Odi malo više sa strane na trbuhu za početak pa vidi dokle ćeš moći tako. 
    .
    Muke po kolicima, koji nam je ovo part 3? :) Slažem se da je zgodna opcija imati mogućnost staviti jaje na kolica iako stvarno nije baš dobro. Ipak, za možda neki brzi izlazak od pola sata da ne vučemo sa sobom i košaru. Ali lijepo je netko bio napisao, čak i da pogriješimo u odabiru bar ćemo znati za idući put. Bilo bi nam lakše da su u ponudi dva, tri modela. Ovako možemo mi razmišljat sto godina i opet pogriješiti. Mi smo bili skroz naskroz odlučili. I jučer idemo po kadicu i bila su izložena cybex balios s i muž veli kako ni ta uopće nisu loša. A kao maknuli smo ih s popisa. Eto ih opet na popisu. 
    .
    E i da, mame s djecom. Imate preporuku gdje kupiti skafander? Ja za ovu zimu ne bi uopće kupovala jaknu već samo skafander. I koji broj uzeti tako da paše djetetu od 3 - 6 mjeseci? Mislim, jel bolje ići na veći budući da je ispod robica ili samo uzeti u broju?

👸34 (trombofilija)
    🤴34
    5.1.2022. ➕
    27.1. (7+1) imamo 💓
    terapija Clexane
    25.2. (11+1) mini anomaly ✔ CRL 4.42 cm
    9.3. (13+1) sve ✔ CRL 6.84 cm
    Nifty ✔ Stiže nam cura 💟
    26.4. big anomaly ✔
    Termin: 15.9.
    [lilypie.com]

Granger

Broj poruka: 189

Prijavi adminu

ima333

Luda sam vec od tih kolica, predomislila sam se vec 5 puta. 😂 I sva sreca da sam ih otisla vidjeti uzivo. Ma u sloveniji su mi 1000 kn jeftinija, tamo bi ih uzela, kao i jaje.
    Imate trenutno svuda popuste na ponesto, mislim da sam vidjela i na cutiecloud za cybex balios s lux 3u1 da su na akciji.

Ima u kojim dućanima u sloveniji gledaš? Tamo i ja gledam, ali ne znam jel pokrivam sve dućane. Čini mi se da mi izbacuje samo neke od njih.

👸34 (trombofilija)
    🤴34
    5.1.2022. ➕
    27.1. (7+1) imamo 💓
    terapija Clexane
    25.2. (11+1) mini anomaly ✔ CRL 4.42 cm
    9.3. (13+1) sve ✔ CRL 6.84 cm
    Nifty ✔ Stiže nam cura 💟
    26.4. big anomaly ✔
    Termin: 15.9.
    [lilypie.com]

Mallla

Broj poruka: 6410

Prijavi adminu

Jaje na kolica - već sam prije pisala da to kod mene nema ni u teoriji. Jaje smatram samo sredstvom za sigurniju vožnju u autu. Razumijem da je nekad lakše nakačit na kolica i nešto obaviti ali duge šetnje u jaju ja dobijem osip.
    Kad smo kod toga jedno žuganje imam - znači ugrijalo je, vani su temperature so 30° šetam svako jutro tu po selu i šeta još jedan tata, nekad mama sa sinom. Po slobodnoj procjeni beba ima 3-4mj u dugom rukavu, u jaju, još okrenuto prema suncu, pa dodajmo pelenu…znači ja ih gledam i pitam se pa dobro jesu li oni normalni. Jedno jutro sam umalo nešto im rekla al kontam na kraju ne petljaj se. Mama i tata su u kratkim hlačama i majicama kratkim….pa ja mislim da brat bratu tijelo tog djeteta doživljava temperaturu oko 40+ stupnjeva. Evo možda ja pretjerujem, al čisto jedan od razloga zašto mi ta moda jaja nije ok koliko je proizvođači forsiraju jer mnogi ni ne razmisle o ovim dodatnim stvarima i radeći sve u najboljoj namjeri mogu zafrknit stvar.

[lilypie.com]
    [lilypie.com] [lilypie.com]

• ima333

Broj poruka: 503

Prijavi adminu

Mallla

Ima333, ev da nabacim komentar oko tvoje dvojbe budući da imam Metro 2020 i tada sam odlučila ne kupiti Metro+ u tom razdoblju je taman izašao. Uglavnom zbog košare, kod Metro+ mi se ne sviđa ta “sklepana” polukošara i žao mi je da nisu samo doradili prethodnu, odnosno napravili je odvojivom pa makar dobili još 1kg nantežinu, ne bi smetalo. Budući da tada za ovaj model Cybexa nisam znala nisam ga ni uzela al da sad biram mislim da bi isto on pobjedio. Odvojiva, čvrsta košara jer rađamo kraj ljeta, znači cijelu jesen/zimu će beba bit u košari, druga je priča da rađamo početkom ljeta. Druga stvar su kotači, veći kotači bolje podnose grbave puteve pa vjerujem da bi baš ta dva razloga kod mene presudila. U konačnici oba dva kad počnu bit korištena kao kišobranci opet su u istoj kategoriji lako sklopivi, kompaktni, zauzimaju malo mjesta, lagani.

Hvala ti! Isto tako sam i ja sinoc razmisljala, da je to vec skoro jesen. Ma ti kotaci su mi mozda i presudili najvise, al opet kazem, dobro da sam otisla vidjeti uzivo. Prespavala sam i odmah narucila cim sam danas otvorila oci. 😊 Sad ovo ostalo kak ce sta biti na akciji.

06/21 ➕❤️
    08/21 missed abb
    12/21 ➕❤️
    27.01.22. Mini anomaly scan ✔️, Nifty Plus ✔️💙beba T💙
    Termin: 22.08.2022.
    [lilypie.com]

Mallla

Prijavi adminu

Granger

Sunny_🐣

Granger dokad si se ti ili se jos uvijek u stomak pikas heparinom? Meni sad vec postaje problem 🙄 nemam bas vise speka za uhvatit pa mi je zadnjih 3, 4 uboda ful pomodrilo. Jedino da pikam skroz sa strane ili u bedro, ali znam da je manja apsorpcija pa bi to htjela sto kasnije 🤦‍♀️ nisam mislila da ce mi sad vec postajati problem

Draga Sunny ja se još uvijek pikam u trbuh. Pikam se uvijek u sjedećem položaju i onda naberem kožu sa strane pupka. Primjećujem da imam sve više modrica, baš mi je neki dan ful potekla krv, ali onda jednostavno pikam oko modrice i to je to. U bedro se nikako ne usudim, sala na njima nemam uopće, a krvnih žila baš jako puno. Mislim da bih svaki put pogodila žilu. Ma apsorbirat će se svugdje. Odi malo više sa strane na trbuhu za početak pa vidi dokle ćeš moći tako.
    .
    Muke po kolicima, koji nam je ovo part 3? :) Slažem se da je zgodna opcija imati mogućnost staviti jaje na kolica iako stvarno nije baš dobro. Ipak, za možda neki brzi izlazak od pola sata da ne vučemo sa sobom i košaru. Ali lijepo je netko bio napisao, čak i da pogriješimo u odabiru bar ćemo znati za idući put. Bilo bi nam lakše da su u ponudi dva, tri modela. Ovako možemo mi razmišljat sto godina i opet pogriješiti. Mi smo bili skroz naskroz odlučili. I jučer idemo po kadicu i bila su izložena cybex balios s i muž veli kako ni ta uopće nisu loša. A kao maknuli smo ih s popisa. Eto ih opet na popisu.
    .
    E i da, mame s djecom. Imate preporuku gdje kupiti skafander? Ja za ovu zimu ne bi uopće kupovala jaknu već samo skafander. I koji broj uzeti tako da paše djetetu od 3 - 6 mjeseci? Mislim, jel bolje ići na veći budući da je ispod robica ili samo uzeti u broju?

Čim ti se približi zima skafandera će biti na sve strane, od medo odjelaca do klasičnih skafandera i tada ih sve trgovine imaju. Tada doslovno biraš po sviđanju. Ne moj to bas puno unaprijed kupovati jer ne znaš kolika će ti beba biti i po meni 1 broj veće tako da koristiš duže a bude i komotnije, još tu ulogu igra i  veličina modela tipa ono da su isti broj u različitim trgovinama različito veliki. Ajmo reći da će većina naših beba tada biti oko broja 68 za skafander. Ne bi ga uzela u točnom broju jer često onda završi samo sa jednim ili ni jednim nošenjem.

[lilypie.com]

Mallla

Prijavi adminu

E da nadodam,vreće zA kolica su odlična stvar u zimskim mjesecima.

[lilypie.com]

Mallla

Prijavi adminu

ima333

Mallla

Ima333, ev da nabacim komentar oko tvoje dvojbe budući da imam Metro 2020 i tada sam odlučila ne kupiti Metro+ u tom razdoblju je taman izašao. Uglavnom zbog košare, kod Metro+ mi se ne sviđa ta “sklepana” polukošara i žao mi je da nisu samo doradili prethodnu, odnosno napravili je odvojivom pa makar dobili još 1kg nantežinu, ne bi smetalo. Budući da tada za ovaj model Cybexa nisam znala nisam ga ni uzela al da sad biram mislim da bi isto on pobjedio. Odvojiva, čvrsta košara jer rađamo kraj ljeta, znači cijelu jesen/zimu će beba bit u košari, druga je priča da rađamo početkom ljeta. Druga stvar su kotači, veći kotači bolje podnose grbave puteve pa vjerujem da bi baš ta dva razloga kod mene presudila. U konačnici oba dva kad počnu bit korištena kao kišobranci opet su u istoj kategoriji lako sklopivi, kompaktni, zauzimaju malo mjesta, lagani.

Hvala ti! Isto tako sam i ja sinoc razmisljala, da je to vec skoro jesen. Ma ti kotaci su mi mozda i presudili najvise, al opet kazem, dobro da sam otisla vidjeti uzivo. Prespavala sam i odmah narucila cim sam danas otvorila oci. 😊 Sad ovo ostalo kak ce sta biti na akciji.

Pa da,polako jedno po jedno. Vjerujem da ćeš biti zadovoljna!

[lilypie.com]

• ima333

Broj poruka: 503

Prijavi adminu

Granger, uzela sam ih u malizakladi. Kako cybex sad ima neku akciju, trenutno su mi tamo najjeftinija.
    *
    Imat cemo mi i part 10 u vezi kolica, haha. 😊😊 Vise i ne brojim u kolko navrata sam ih gledala, proucavala, pa odlucim, onda na fejsu procitam nesto zbog cega se predomislim, pa opet ispocetka.. no sad kad sam ih vidla uzivo, sinoc sam do ponoci citala recenzije na fejsu i kad sam jos prespavala, to je to. 😊🙈

06/21 ➕❤️
    08/21 missed abb
    12/21 ➕❤️
    27.01.22. Mini anomaly scan ✔️, Nifty Plus ✔️💙beba T💙
    Termin: 22.08.2022.
    [lilypie.com]

• amelie11

Broj poruka: 398

Prijavi adminu

Hahah istina i na mialim da cemo imati i part 10 😁 Ja bi mozda isla do ZG a ipak vidjeti jos jednom stokke i mima uzivo😁 Pa na kraju vidjet treca,cetvrta hahah nisam pametna uopce… ujutro sam opet buhu vidjela, bas sam jadna, ne znam hocu li se ikad toga rjesiti, ko da zivim skoro sam rekla gdje, a oduvijek se drzim i cistoce i higijene prostora, nemam snage vise i ne znam sta da radim 😩 Negdje su ko zna gdje ispod parketa vjerojatno bi trebala parket dic u zrak i stavit novi ili laminat evo jedino to vidim ko rjesenje kad aam ovako ocajna. Oprostite i na part ne znam vec koji o mom zaljenju o tome 😩

Moana

Broj poruka: 85

Prijavi adminu

Ja cu bas danas otici pogledati jos jednom taj Cybex Balios S. Mislim da je konacna odluka pala na njih nekako se uvijek vracam njima.Meni je teta u BabyCentru dala ponudu na 5.600kn za Cybex. Jaje,adapteri,kosara i sportska kolica. 

Jos uvijek se dvoumim izmedju kosare jer Cybex ima kao gnjezdo za sportski dio ( a on ide u nulti polozaj) pa mislim da cu mozda uzeti i samo to. Dosta cura koje znam su bile bez tih kosara i kazu da im uopce to nije ni falilo. Tako da evo.. neznam. Sve ima svoje za i protiv u svakom slucaju. 

💕🍒
    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.