Jesenske bebe 2019. :)

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Kengurica

    Broj poruka: 2472

    Prijavi adminu

    Ja sam ovaj gledala i jos sam na par mj isto nasla pa sam se na njega referirala, ali da, kako je nemoguce to podijeliti tocno ima razlicitih. No npr. meni je u petak bilo 22tt. Danas je 21.7., a ja po punkciji (jer je MPO pa znas tu zamisljenu ovulaciju) 22.11. Po tome sutra stvarno ulazim u 6. mjesec sto se poklapa s ovim. Za druge mjesece to bas i nisam provjeravala.
    Trimester 1

    • Month 1: Weeks 1 to 4
    • Month 2: Weeks 5 to 8
    • Month 3: Weeks 9 to 13

    Trimester 2

    • Month 4: Weeks 14 to 17
    • Month 5: Weeks 18 to 22
    • Month 6: Weeks 23 to 27

    Trimester 3

    • Month 7: Weeks 28 to 31
    • Month 8: Weeks 32 to 35
    • Month 9: Weeks 36 to 40

    [lilypie.com]

  • Kengurica

    Broj poruka: 2472

    Prijavi adminu

    22.11. termin 😂😂. Krenuo mi je taj baby brain, sama se sebi iznenadim koliko sam tupava. 
    Al na kraju nebitno, znamo za cca koliko bismo trebali roditi.

    [lilypie.com]

  • Kengurica

    Broj poruka: 2472

    Prijavi adminu

    I sad kad vec spamam sa tri poruke, ovo weeks 28 do 31 ne znači 28 punih nego čim udješ u dvadesetiosmi tjedan, a to ti je 27+0 si zakoračio u taj 3. trimestar.

    Ja se bila u 6 probudila, a zaspala iza 2, al srecom sam od 8 do sad nadoknadila malo. Opet sanjam gluposti.

    [lilypie.com]

  • Pikulica19

    Broj poruka: 1188

    Prijavi adminu

    Kengurica

    Ja sam ovaj gledala i jos sam na par mj isto nasla pa sam se na njega referirala, ali da, kako je nemoguce to podijeliti tocno ima razlicitih. No npr. meni je u petak bilo 22tt. Danas je 21.7., a ja po punkciji (jer je MPO pa znas tu zamisljenu ovulaciju) 22.11. Po tome sutra stvarno ulazim u 6. mjesec sto se poklapa s ovim. Za druge mjesece to bas i nisam provjeravala.
    Trimester 1
    • Month 1:Weeks 1 to 4
    • Month 2:Weeks 5 to 8
    • Month 3:Weeks 9 to 13
    Trimester 2
    • Month 4:Weeks 14 to 17
    • Month 5:Weeks 18 to 22
    • Month 6:Weeks 23 to 27
    Trimester 3
    • Month 7:Weeks 28 to 31
    • Month 8:Weeks 32 to 35
    • Month 9:Weeks 36 to 40

    Cek ali i u mpo se racuna od prvog dana zadnje mjesecnice, a ne kad je bila aspiracija/punkcija iako je to i dan oplodnje js. Bar meni tako racunaju u bolnici…
    A u nekim kalendarima sam utipkala dan oplodnje s obzirom da znamo skoro u sat 😂 i pomaknuo mi je termin za 4-5dana prije neg od mjesecnice sto bi mi se racunalo da sam kao trudna sada 24+4, pa eto zakljucak mi je samo da mogu i prije rodit 😂😂😂

    [lilypie.com]

  • Pikulica19

    Broj poruka: 1188

    Prijavi adminu

    Kengurica

    I sad kad vec spamam sa tri poruke, ovo weeks 28 do 31 ne znači 28 punih nego čim udješ u dvadesetiosmi tjedan, a to ti je 27+0 si zakoračio u taj 3. trimestar.

    Ja se bila u 6 probudila, a zaspala iza 2, al srecom sam od 8 do sad nadoknadila malo. Opet sanjam gluposti.


    Cek po ovome sto kazes onda je 40 tjedana dok napunis punih 39?

    [lilypie.com]

  • Avatar Venus

    Venus

    Broj poruka: 891

    Prijavi adminu

    Cure s koliko tjedana ste radile OGTT tj.glukoza test?
    Rekli su mi od 24-28. Meni je danas 26+3tt i mislila sam mozda sutra ujutro kad mi je dragi slobodan da ide sa mnom. Zanima me kako ste se pripremile dan prije i na taj dan, sto smijem jesti, sto izbjegavati? Da li je dozvoljeno voce i zdravi ugljikohidrati dan prije, i smijem li piti vodu na dan testa prije vadjenja krvi?

    Kad sam uzimala uputnicu rekli su da se radi od 7-9, da dan prije ne jedem nista iza 7 navecer i da izbjegavam secer, ali zanima me detaljnije sta i u kojoj mjeri. Kako ste se vi osjecale? Je li vam doslo muka i slabo? Meni nekad dodje muka i od vode/limunade na taste pa me malo to brine…

    [lilypie.com]

  • Kengurica

    Broj poruka: 2472

    Prijavi adminu

    Da tad ulazis u 40. tjedan, ali si trudna punih 39. Kao npr kad si beba imas 4. mjeseca, ali si u prvoj godini zivota. Ne mozes biti u nultoj godini zivota. A na rockas si onda navrsio 1 godinu i ulaziš u drugu godinu života.
    Pa moj doktor mi kaze da on svakako unosi zadnji dan menge jer je to najlakse pratiti jer se ionako samo 4% djece rodi na taj zamisljeni termin medjutim sestra mi je rekla da je dan punkcije puna 2tj trudnoce i to mi se poklapa sa ovim linkom:
    http://www.yourivfjourney.com/baby-calculators-for-pregnancy/ivf-and-fet-due-date-calculator/ [yourivfjourney.com]
    A moj malac je na svakom uzv dobio termin drugacije od menge. Po mengi 25.11., po predzadnjem uzv 18.11., po zadnjem 20.11. Kuzis da po velicini vise pase ovoj fori s punkcijom. No za otvaranje porodiljnog ne znam sta ce se gledati, al punkcija sigurno nece vec ili menga ili UZV.

    [lilypie.com]

  • Avatar luce35

    luce35

    Broj poruka: 1433

    Prijavi adminu

    Ja racunam zdravoseljacki da kad mi ostane 90 dana do poroda sam 6 mj 🤣. Ove tablice me samo zbune.

    More jutros predivno, tko ima priliku nek koristi 😉

    [lilypie.com]

  • Pikulica19

    Broj poruka: 1188

    Prijavi adminu

    Kengurice, imas pravo za tjedne😉
    Ali tablice su razlicite i iz primjera svaka tablica svoju pricu prica😆 zbog toga se i ne brinem previse…. 
    I moja beba tocno odgovara danu aspiracije, isto skuzim po mjerama i koje dane baci ali medicinski svi ja mislim i u svijetu gledaju od prvog dana zadnje menstruacije pa valja to ide tako.
    Nemam pojma niti ja po cem ce nam otvoriti porodiljni… 
    Ali znam jedno, to sam vec jednom i napisala, da ako rodimo prijevremeno od termina kojeg odrede da tu nadoknadu porodiljnog mozemo traziti naknadno da nam se produzi za toliko koliko smo ranije rodile. 

    [lilypie.com]

  • XoXo

    Broj poruka: 35

    Prijavi adminu

    Drage žene, i ja vas redovito čitam nekoliko puta dnevno, ali nikako se javiti. 
    15.10. stiže još jedan dječak 🥰🥰💙
    Trenutno sam stigla na more gdje planiram biti nekih mjesec dana, a onda kada se vratim na kopno slijedi kupnja krevetića, prematalice, komode, pelena, priprema torbe… Sve već znamo, samo trebamo jedan dan za Zg (uglavnom Ikea) to pokupovati. Mislili smo bijelu Malm komodu i ovaj krevetić 

    https://m2.ikea.com/hr/hr/p/stuva-fritids-krevetic-ladice-bijela-s89253169/ [m2.ikea.com]

    Frendica  ga je nahvalila, meni se sviđa sto se prednja stranica makne pa kasnije posluži kao krevet u koji dijete može samo ući. Ima li netko takav i što vi mislite? 
    Posteljinu cu isto tamo, bez pretjeranih ogradica i ukrasnih jastučića koji (po meni) bebi ništa ne predstavljaju, a kako raste samo smetaju. Sve je to slatko, ali nepotrebno i stvara trošak. Nadam se da ću uspjeti odoljeti🤣

    Robicu sam kupovala postepeno tako da imam za prvu ruku dosta, nadam se. Iako, robicu uvijek mogu naručiti online (Hm, Next, Emporium), i bolji je izbor nego u trgovinama, a usput  izbjegnem guzve.

    Mame s iskustvom, kakvu kadicu kupiti? Želim nesto na duži period. Možda ona veća najobičnija, i umetak koji se stavi u nju? 

    Što se mene tice, za sada (ulazim u 28.tjedan) osjećam se dobro. Izbjegavam napore, odmaram, dižem noge, lijepo spavam, čak ne idem toliko često na zahod, dobila sam 9kg (moglo je i manje obzirom na moji 164cm i startnih 64kg), trbuh mi je onako dosta veći ako se mjerim s drugim trudnicama. Pijem vitamine, stavljam Utrogestan po preporuci ginekologa. Često oboje zaboravim, nadam se da ne stetim previše time bebici. Beba je aktivna, posebno nakon ručka, popodne i pred spavanje. Glavica je na zadnjem pregledu bila dolje, posteljica sprijeda. Trbuh se često napuše, pretpostavljam da se guzom miče. I češće ga osjetim s desne strane, valjda je to u redu. 
    Na zadnjem pregledu je bebač bio napredniji dva tjedna u odnosu na moje tjedne i vec je imao 1200g. Ginekolog nije ništa komentirao, nasmijao se i rekao da ce biti veća beba pa se ne zelim opterećivati. Smatram da je nesto loše, stručan je i valjda bi reagirao i slao me na dodatne pretrage. A uzimam uvijek i u obzirom nepreciznost pri mjerenju. Sad cu početkom kolovoza na kontrolu ovdje na moru pa ću vidjeti kakvo je stanje. 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.