Jesenske bebe 2019. :)

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Deleted user

    Broj poruka: 5116

    Prijavi adminu

    Moram ovo podjeliti jer sam ljuta ko pas, znaci pitam sestru kad ce doci da mi pomogne da razvrsta robicu po velicinama da znam koju cu prati jer nebi bas previse sjedila zbog stanja u kojem sam ona meni da ona nema vremena za mene da je prvo Bog sebi bradu stvorio, nema ni kučeta ni mačeta sta bi se reklo, ja nemogu vjerovati… Mislim da od sad nista vise nece znati o meni ni o mojoj bebi jos sam ju mislila pitat da mi dode pomoci da to popeglam i spremim al sad ne zelim nikakvu njezinu pomoc 😣

  • Avatar luce35

    luce35

    Broj poruka: 1433

    Prijavi adminu

    DijMar

    Nemam jos djecu vlastitu, ali pricam iz “poslovnog” iskustva da kad dodje beba onda starije dijete treba vise pozornosti. Ipak je, barem prvih mj dana, s bebom samo spavanje, hranjenje i higijena, mazenje…naravno i to je puno posla, ali probajte kad se malo oporavite, ostaviti starije dijete neko vrijeme doma sa vama da ne ide u vrtic. Ili se dog da dodjete ranije po njih ili par dana doma… ovisi kako ce vam pasati jer starija braca najcesce budu od do u vrticu jer je mama doma s bebom, a oni to jaaaaako osjecaju i naravno da se tada javlja ljubomora…nisu njima tada potrebne igracke i neke nove stvari, trebate im vi jer one ne kuze bebine potrebe… vjerujem da je tesko, ali to je za dobro starijeg djeteta da se ne osjeca na neki nacin odbaceno….


    Ja za svoju situaciju tek trebam naci recept, dijete mi je vec veliko i ima skolske obveze, uz to vec pomalo u pubertetu i bilo kakvo mazenje vise nije opcija, faza bunta u tijeku. Jako se veseli seki a sad kako ce funkcionirati vidjet cemo.

    [lilypie.com]

  • Avatar Julie

    Julie

    Broj poruka: 1971

    Prijavi adminu

    Ja nemam djecu, ali ću zato napisati sa gledališta djeteta. Nas smo tri sestre, živjele sa mamom jer je tata davno umro, a i moji su bili rastavljeni pa ću prokomentirati nju. Naime mlada seka je mlada od mene godinu i pol i kao bebi sa nepunih godinu dana dijagnosticiran joj je tumor na želudcu za koji dan danas nisu saznali da li bio benigni ili maligni, slan je u Budimpestu ali pričamo o 30 godina unazad pa eto, rezultati nikad nisu stigli. Strepilo se do njenog puberteta da se ne vrati jer kako je objašnjeno mojim roditeljima da se u toj fazi događa velika hormonska turbulencija koja zapravo ozdravljuje takvu djecu, da sad ne idem u detalje ne znam ih točno. Dakle fokus je uvijek bio na njoj, ali danas nakon tolikih godina fokus je i dalje na njoj. Ona smije mnogo toga sto ja nisam smjela, za većinu svađa ja sam uvijek bila kriva, čak i kad nisam bila Itd……jednostavno je nju štitila iz eto tih razloga sto sam joj ja nabijala na nos jer nije bolesna niti ista. Ziva i zdrava žena već sada, ali eto do majke to nikad nije doprlo. Starija sestra je dosta starija od nas pa je imala sama svi pažnju svijeta, prva je naravno osnovala obitelj i mama je uvijek bila tu za nju…….a ja, ja ko Gregor (crna ovca) sa sindromom srednjeg djeteta kojeg mama naravno ne priznaje jer ona svima daje koliko može (ne bi se složila) iz tog razloga sam i najjača od nas tri, moje dvije sestre da mame danas nema bas bi vidjela kako bi…..naučene su na mamine usluge jer mama živi sa ovom mladom, a starijoj je uvije tu pri ruci…….smetalo me to prije jako, danas manje jer imam svoju mali obitelj i fokus mi ne na tome…..eto nema veze sa ljubavlju, ali na koji način se može nesvjesno ili svjesno uskratiti i djeca onda pamte pa kao odrasli nabijaju na nos…… pričam o sebi, zato nje je strah da sutra ako ćemo imati još djece ne dovedem jedno u takvu situaciju, znam da je teško to pratiti jer smo svi na sto strana ali prate djeca……ja često na zajedničkim ruckovima kažem  da sam ja najžilavija i najbolje sto je mama rodila 😂🙈 

    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 5116

    Prijavi adminu

    Julie

    Ja nemam djecu, ali ću zato napisati sa gledališta djeteta. Nas smo tri sestre, živjele sa mamom jer je tata davno umro, a i moji su bili rastavljeni pa ću prokomentirati nju. Naime mlada seka je mlada od mene godinu i pol i kao bebi sa nepunih godinu dana dijagnosticiran joj je tumor na želudcu za koji dan danas nisu saznali da li bio benigni ili maligni, slan je u Budimpestu ali pričamo o 30 godina unazad pa eto, rezultati nikad nisu stigli. Strepilo se do njenog puberteta da se ne vrati jer kako je objašnjeno mojim roditeljima da se u toj fazi događa velika hormonska turbulencija koja zapravo ozdravljuje takvu djecu, da sad ne idem u detalje ne znam ih točno. Dakle fokus je uvijek bio na njoj, ali danas nakon tolikih godina fokus je i dalje na njoj. Ona smije mnogo toga sto ja nisam smjela, za većinu svađa ja sam uvijek bila kriva, čak i kad nisam bila Itd……jednostavno je nju štitila iz eto tih razloga sto sam joj ja nabijala na nos jer nije bolesna niti ista. Ziva i zdrava žena već sada, ali eto do majke to nikad nije doprlo. Starija sestra je dosta starija od nas pa je imala sama svi pažnju svijeta, prva je naravno osnovala obitelj i mama je uvijek bila tu za nju…….a ja, ja ko Gregor (crna ovca) sa sindromom srednjeg djeteta kojeg mama naravno ne priznaje jer ona svima daje koliko može (ne bi se složila) iz tog razloga sam i najjača od nas tri, moje dvije sestre da mame danas nema bas bi vidjela kako bi…..naučene su na mamine usluge jer mama živi sa ovom mladom, a starijoj je uvije tu pri ruci…….smetalo me to prije jako, danas manje jer imam svoju mali obitelj i fokus mi ne na tome…..eto nema veze sa ljubavlju, ali na koji način se može nesvjesno ili svjesno uskratiti i djeca onda pamte pa kao odrasli nabijaju na nos…… pričam o sebi, zato nje je strah da sutra ako ćemo imati još djece ne dovedem jedno u takvu situaciju, znam da je teško to pratiti jer smo svi na sto strana ali prate djeca……ja često na zajedničkim ruckovima kažem da sam ja najžilavija i najbolje sto je mama rodila 😂🙈


    Kao da opisivas moj zivot, crna ovca u obitelji 🙈
    Sta god ja sam bila kriva a onda kada sam otisla od kuce jer naravno nisam vise mogla to psihicki podniti oni su shvatili da su pogriješili al sad je kasno.. 

  • Kengurica

    Broj poruka: 2472

    Prijavi adminu

    Kad je moja mama isla radjati nisam imala ni godinu dana. Kaze da joj je to bila velika briga kako cu ja bez nje i samo sam joj ja u mislila bila. Kasnije je nekako odhendlala sve i ja mislim da je vrhunski posao napravila. Sve ce to sjesti na svoje. 

    [lilypie.com]

  • Avatar DijMar

    DijMar

    Broj poruka: 1746

    Prijavi adminu

    luce35

    DijMar

    Nemam jos djecu vlastitu, ali pricam iz “poslovnog” iskustva da kad dodje beba onda starije dijete treba vise pozornosti. Ipak je, barem prvih mj dana, s bebom samo spavanje, hranjenje i higijena, mazenje…naravno i to je puno posla, ali probajte kad se malo oporavite, ostaviti starije dijete neko vrijeme doma sa vama da ne ide u vrtic. Ili se dog da dodjete ranije po njih ili par dana doma… ovisi kako ce vam pasati jer starija braca najcesce budu od do u vrticu jer je mama doma s bebom, a oni to jaaaaako osjecaju i naravno da se tada javlja ljubomora…nisu njima tada potrebne igracke i neke nove stvari, trebate im vi jer one ne kuze bebine potrebe… vjerujem da je tesko, ali to je za dobro starijeg djeteta da se ne osjeca na neki nacin odbaceno….

    Ja za svoju situaciju tek trebam naci recept, dijete mi je vec veliko i ima skolske obveze, uz to vec pomalo u pubertetu i bilo kakvo mazenje vise nije opcija, faza bunta u tijeku. Jako se veseli seki a sad kako ce funkcionirati vidjet cemo.


    Ja sam dobila sestru sa 10 god i bila sam presretna! Starijoj djeci je mozda lakse nego mladjima kad dobiju nekoga….

    [lilypie.com]

  • Kengurica

    Broj poruka: 2472

    Prijavi adminu

    Mislim da svaku mamu to muci, prvo da li ce voljeti to dijete toliko, drugo da li ce zapostaviti nekoga, ali vi mame ste cudo i nekako mislim da cim tako razmisljate da ste brizne j predivne mame.

    [lilypie.com]

  • Avatar mc_zgb

    mc_zgb

    Broj poruka: 542

    Prijavi adminu

    Cure, imam pitanje. Danas sam dosta bila okolo po stanu, bili su mi necaci, i malu, od 6 mjeseci, sam dosta i nosala i drzala i pomagala oko rucka mami i tako to i od malo prije kao da osjetim pritisak neki dolje. 😥 S obzirom da mi je bebica nisko, sva sam zabrinuta. U srijedu kad sam bila na pregledu je sve srecom bilo zatvoreno dolje, cerviks se nije smanjio ni milimetra od zadnjeg puta, al sad me ovo brine malo. 

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Kengurica

    Broj poruka: 2472

    Prijavi adminu

    Mc odmori i ako ne prodje i ako se osjecas nesigurno odi na hitnu, ali mislim da nece trebati. Ja sam nedavno bila na jednom putu gdje sam puno hodala i nakon dugih setnji sam imala uzasan pritisak, ali se smiri nakon odmora, nekad tek nakon spavanja. Doktor mi je rekao sa je to normalno. Da kad osjetimo da trebamo sjest ili leci to i napravimo. Inace ja dizem necaka od 13tak kilograma. Vjerujem da recimo Frajla ne moze proci bez dizanja svog sina. Ne treba pretjerivati, radije ne dizati, ali sam uvjerena da nece to napraviti neku instant stetu.

    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 5116

    Prijavi adminu

    mc_zgb

    Cure, imam pitanje. Danas sam dosta bila okolo po stanu, bili su mi necaci, i malu, od 6 mjeseci, sam dosta i nosala i drzala i pomagala oko rucka mami i tako to i od malo prije kao da osjetim pritisak neki dolje. 😥 S obzirom da mi je bebica nisko, sva sam zabrinuta. U srijedu kad sam bila na pregledu je sve srecom bilo zatvoreno dolje, cerviks se nije smanjio ni milimetra od zadnjeg puta, al sad me ovo brine malo.


    Ja bi ti samo preporucila da odmoris tako je i meni bilo i drugi dan sve ok, malo si se preforsirala.. 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.