Jesenske bebe 2019. :)

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji

Julie

Broj poruka: 715

Prijavi adminu

Leona29

I da, u pon bila na pregledu.. Sve super, zatvorena sam, mala ima 950 grama 🤗

Bravo za curku, ja sutra idem na pregled i cekamo tu prvu kilicu  😊😊😊

[lilypie.com]

DijMar

Broj poruka: 615

Prijavi adminu

Ejla curke! Bome sam se načitala hehe uglavnom kad pišete o stanovima, ajme….mi smo pokušali prošle god uzet kredit, ali nismo dobili jer dečko koji ima inače super plaću gledaju samo jbn hr osnovicu, a dnevnice koje isto idu na račun ne jer su pod drugom šifrom…a ako je prijava inozemna, opet ne možeš uzeti kod nas jer nisi prijavljen u lijepoj našoj
    A sad ljepša strana - mi smo se danas napokon bacili u more! Na početku je malo hladnjikava voda, barem ujutro, ali pomalo kad se ide, tijelo se privikne. Nisam isprobala svoj šlauf jer sam bila s prijateljicom i bebačom pa smo bile u hladu
    Felicita, meni je isto rečeno da imam malo više vode, ali AFI mi je 17, tako da je u granicama, mislim da je do 24 ili 25 granica…čitala sam da je jedini “problem” taj što beba prije poroda ima više mjesta radi količine vode pa se lakše okreće, ali oni to gledaju negativno jer se u zadnjem trenutku može okrenuti na zadak…

[lilypie.com]

PaulaPerkovic

Broj poruka: 161

Prijavi adminu

Pikulica19

PaulaPerkovic

felicita28

Frajla

felicita28

Jutro cure ;) hvala puno malo ste me smirile…bas sad idem vaditi krv i nadam se nalazima cim prije

Drzim fige da je sve ok. A lako moguce da ce se i samo brzo izregulirati kako vodenjak jos raste. I da ostane tako dok je sve ok nemoj se toliko brinuti.
    A znaci ipak ste se odlucili za stan s liftom…. svakako probajte naci prije nego studenti navale 🙈

Trazimo ali bezuspjesno jer nitko ne zeli u stan primiti obitelj s malim djetetom, ja to ne razumijem. Iovako trazimo samo na godinu dana dok ne kupimo nesto svoje, kad im spomenes da sam trudna svi iznajmljivaci odmah jedno veliko NE! Ko da sam pitala jer ne znam kakva zivina smije biti u stanu. A da ne pricam o cijenama. Cijene nabili a ne nude nista za te novce, namjestaj od pokojne babe…

Aa odakle si? Ja ti u zg mogu reci za jedan stan koji je super za malu obitelj, gazda je odlican, imas neograniceno i grijanja na centralno plinsko i tople vode a stanarina je 3000 kn s tenzijama, na oranicama sve ti je blizu lidl ti je 2 koraka dalje 🤭🤭😂 sve je tu pa ako te zanima :)) i sko si i zg javi heeh

Evo ako Felicita ne bude zainteresirana mogla bih ja pokusati jer cu mozda lakse sad naci neg s bebom. O kojoj se kvadraturi stana radi?

Nisam sigurna mogu ti dati broj od gazde to je kuca sa 3 stana mi smo u prizemlju mlada obitelj s djetetom i drugim na putu i u podkrovlju je isto mlada obitelj s bebom od 9 mj, mislim da se radi o 50 kvadrata ali nisam sigurna i ima veliki balkon
    Ima jednu sobu i dnevni znaci dvosoban stan (kako se to vec gleda)
    nitko te ne pila, gazda jee jakoo dobar, ako bil osta treba slobodno ga nazove u. ulici ima jako puno dice a sve je blizu i spar i lidl i konzum i 2 parka i megic sve hehehe
    mogu ti dati njegov broj pa da se dogovorite da dode e pogledat stan :) pa vidite 

Angelina

Broj poruka: 194

Prijavi adminu

I mi smo do prosle godine bili podstanari. Nama je bilo ok jer su najmodavci bili dobri i nisu nista gnjavili, vjerojatno zato jer smo redovito placali. I to je bila cijena koja definitivno nije bila vrijedna tog stana, a i svaki cas se nesto kvarilo pa su me zivcirali ti popravci i onda smo odlucili kupiti stan. I sretna sam zbog toga jer mi je bila zelja da to sto prije obavim, ali i za to mogu reci da su cijene katastrofalne i da nam sad financijski uopce nije lako jer bas fali moja placa, ove komplikacije su koma kad si u kreditima. Mislim isto bi nam bilo i da placamo najam, ali eto kazem, jedva cekam da prode i ova 2-3 mjeseca da se malo oporavimo.

[lilypie.com]

• renata.koscec

Broj poruka: 358

Prijavi adminu

felicita28

Frajla

felicita28

Jutro cure ;) hvala puno malo ste me smirile…bas sad idem vaditi krv i nadam se nalazima cim prije

Drzim fige da je sve ok. A lako moguce da ce se i samo brzo izregulirati kako vodenjak jos raste. I da ostane tako dok je sve ok nemoj se toliko brinuti.
    A znaci ipak ste se odlucili za stan s liftom…. svakako probajte naci prije nego studenti navale 🙈

Trazimo ali bezuspjesno jer nitko ne zeli u stan primiti obitelj s malim djetetom, ja to ne razumijem. Iovako trazimo samo na godinu dana dok ne kupimo nesto svoje, kad im spomenes da sam trudna svi iznajmljivaci odmah jedno veliko NE! Ko da sam pitala jer ne znam kakva zivina smije biti u stanu. A da ne pricam o cijenama. Cijene nabili a ne nude nista za te novce, namjestaj od pokojne babe…

felicita28

Frajla

felicita28

Ljudi se boje. Kad sam iznajmljivala svoj stan i dosli muz i zena trudna do zuba, nije mi bas bilo svejedno zbog svakakvih prica koje sam cula ali kad sam popricala s njima, oboje zaposleni, stalni prihodi, odlucila im dati sansu. Hvala Bogu, pouzdani su, u medjuvremenu dobili jos jedno dijete i  vec su par godina kod mene. 

Julie

Prijavi adminu

Renata cega se itko boji? Mislim da smo generalno puni predrasuda….. Sto se tice urednosti itd u to ne ulazim i zaista nas ima svakakvih, ali ugovorom se to zaista da rjesiti jer slobodno moze u njemu pisati da stan u kakvom stanju si dobio tako i vracas, dakle podrazumijeva krecenje o vlastitom trosku ukoliko je potrebno, mjesecna renta takoder ne treba biti problem jer jasno je do kojeg datuma dogovorite placanje da ce tada i biti plus uvijek imas polog u visini cak i do 3 stanarine, ovi o najmodavcu koliko zeli, dakle osigurani ste, takoder i rezije koje dolazis kupiti jednom mjesecno i siguran si da su placene…..vise su tu problem najmodavci kojima smeta pas, macka, dijete, pusenje itd…..pa ako vec dajes stan u najam onda ce tu netko zivjeti kako zeli,a ne kako mu najmodavac nalaze jer na kraju on to i placa. Kako u hotelu tako i u stanu. Kad kupis auto ili iznajmis nitko ti nece govoriti hoces li ti njega voziti da mu dusu vadis ili neces. Dakle, zato postoji ugovor kojim se stiti najmodavac i podstanar, ali mnogi najmodavci izbjegavaju ugovore jer se poslije boje tuzbi ukoliko nisu odradili sve propisno tipa 3 mjeseca unaprijed moras najaviti podstanaru da ne zelis vise da tu boravi iz inih razloga itd, osim ako u ugovoru niste naveli tocno do kad zeli stan u najam…..ima tu svega sto se moze uvesti u ugovor tako da ne treba biti straha. Vec prvi mjesec dva mozes vidjeti navike ljudi koji u njemu zive i zatraziti otkazivanje ugovora. Ma da sad ne pisem litanije, ugovori se rijetko rade jer mnogi najmodavci ponude manju rentu za par stotina kuna, ali bez prijave kako bi zaobisli zakonsku obavezu placanja poreza na dobit pa ljudi naravno pristanu jer gledaju na svaku kunu s obzirom na ogromne troskove isto itdvrijedi i za stanove koji su u zgradana u kojoma najmodavac trazi placanje pricuve za koju je obavezan iskljucibo vlasnik stana jer u suprotnom zakonski ako najmodavac dokaze da ju placa on nakon mislim godine dana placanja iste ima stanarsko pravo na taj stan…..dakle ima svega, ali kazem ima nacina da sve bude uredno i transparentno…..

[lilypie.com]

Julie

Prijavi adminu

Ispravak, mislila sam na podstanara, ako dokaze da placa pricuvu ostvaruje stanarsko pravo …..

[lilypie.com]

• renata.koscec

Broj poruka: 358

Prijavi adminu

Julie

Renata cega se itko boji? Mislim da smo generalno puni predrasuda….. Sto se tice urednosti itd u to ne ulazim i zaista nas ima svakakvih, ali ugovorom se to zaista da rjesiti jer slobodno moze u njemu pisati da stan u kakvom stanju si dobio tako i vracas, dakle podrazumijeva krecenje o vlastitom trosku ukoliko je potrebno, mjesecna renta takoder ne treba biti problem jer jasno je do kojeg datuma dogovorite placanje da ce tada i biti plus uvijek imas polog u visini cak i do 3 stanarine, ovi o najmodavcu koliko zeli, dakle osigurani ste, takoder i rezije koje dolazis kupiti jednom mjesecno i siguran si da su placene…..vise su tu problem najmodavci kojima smeta pas, macka, dijete, pusenje itd…..pa ako vec dajes stan u najam onda ce tu netko zivjeti kako zeli,a ne kako mu najmodavac nalaze jer na kraju on to i placa. Kako u hotelu tako i u stanu. Kad kupis auto ili iznajmis nitko ti nece govoriti hoces li ti njega voziti da mu dusu vadis ili neces. Dakle, zato postoji ugovor kojim se stiti najmodavac i podstanar, ali mnogi najmodavci izbjegavaju ugovore jer se poslije boje tuzbi ukoliko nisu odradili sve propisno tipa 3 mjeseca unaprijed moras najaviti podstanaru da ne zelis vise da tu boravi iz inih razloga itd, osim ako u ugovoru niste naveli tocno do kad zeli stan u najam…..ima tu svega sto se moze uvesti u ugovor tako da ne treba biti straha. Vec prvi mjesec dva mozes vidjeti navike ljudi koji u njemu zive i zatraziti otkazivanje ugovora. Ma da sad ne pisem litanije, ugovori se rijetko rade jer mnogi najmodavci ponude manju rentu za par stotina kuna, ali bez prijave kako bi zaobisli zakonsku obavezu placanja poreza na dobit pa ljudi naravno pristanu jer gledaju na svaku kunu s obzirom na ogromne troskove isto itdvrijedi i za stanove koji su u zgradana u kojoma najmodavac trazi placanje pricuve za koju je obavezan iskljucibo vlasnik stana jer u suprotnom zakonski ako najmodavac dokaze da ju placa on nakon mislim godine dana placanja iste ima stanarsko pravo na taj stan…..dakle ima svega, ali kazem ima nacina da sve bude uredno i transparentno…..

Konkretno, ako ne placa, ne mozes ih s djetetom istjerati van. Ugovor smo napravili i radimo aneks svake godine. Po potrebi kupim ako sto treba (vec kupila ves masinu i stednjak i novu kutnu) te placam servis bojlera i ako sto treba.

kzeli

Broj poruka: 341

Prijavi adminu

Ubacujem se kao padobranac , ali dok smo mm i ja iznajmljivali nas stan imali smo grozna iskustva s ljudima s malom djecom i jedva smo ih uspjeli iseliti i grozno je ovo sto cu reci ali nikad vise ne bih iznajmila tako stan vise i s tim da su nam ostale i neplacene rezije i to ne bas male a o stanu i stanju u kojem je ostao da ne pricam ne znam kako je netko kogao tako zivjeti uopce… Tako da samo hocu rec da razumijem stanodavce premda mi bude krivo mladih ljudi kojima je potreban stan al sjetim se kako smo mi prosli…. Ne bi to vise nikad ponovila nazalost 😌

[lilypie.com]

Julie

Prijavi adminu

Renata ne draga, ukoliko postoji ugovor i ne drze se istog imaju tih 2, 3 mjeseca vremena izaci jer eto tako ste potpisali oboje i ovjerili kod javnog biljeznika i u tom slucaju, ukoliko ne zele izaci nadlezni organi obave to “prislino iseljenje” odnosno mislim na policiju. Jedino tako zakonski ukoliko te oni odluče tuziti mozes biti cista pred sudom jer su odradili oni, a ne ti ili neko s ulice. Dakle rade se zapisnici, imas ugovor itd…..tako se zakonski postupa
    Kzeli jeste li imali ugovor i isli ovako kronoloski kako sam napisala?

[lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.