Jesenske bebe 2019. :)

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Julie

    Julie

    Broj poruka: 1971

    Prijavi adminu

    Dobro jutro svima. Nemasekiracije cestitam ti na trudnoci, za gljivice mozes slobodno koristiti kremu Plymicol.

    [lilypie.com]

  • Avatar anemone

    anemone

    Broj poruka: 221

    Prijavi adminu

    DijMar, si na hitnoj objašnjavala kako je došlo do toga? Ja sam imala isto slučaj ozljede pa su me 5 puta ispitivali šta sam ja to radila da mi se to desilo, a mene bilo sram objašnjavati, a priča im je bila čudna jer sam ja dobila u oko od dečka. Pa me doktorica pitala da li je taj udarac stvarno slučajan, valjda mislili da me tuče 😂😂 Brz oporavak želim 😊
    Nemasekiracije, čestitam 😊😊

    [lilypie.com]

  • Avatar anemone

    anemone

    Broj poruka: 221

    Prijavi adminu

    Aurora87

    anemone

    DijMar, si na hitnoj objašnjavala kako je došlo do toga? Ja sam imala isto slučaj ozljede pa su me 5 puta ispitivali šta sam ja to radila da mi se to desilo, a mene bilo sram objašnjavati, a priča im je bila čudna jer sam ja dobila u oko od dečka. Pa me doktorica pitala da li je taj udarac stvarno slučajan, valjda mislili da me tuče 😂😂 Brz oporavak želim 😊
    Nemasekiracije, čestitam 😊😊

    Ahahaha,oprosti, ali bas si me nasmijala!🤣🤣🤣🤣 Dobila od decka u oko….hahahaha, masta radi svasta pa pretpostavljate koju sam si scenu zamislila!🤣🤣🤣😂😂😂🙃🙃🙃


    Pa i meni je sad smiješno, onda vjeruj mi nije bilo. Lupio me nosom u oko i zaradila sam eroziju rožnice! a naravno dok sam ja došla do hitne je natoteklo i pocrvenilo sve okolo pa možeš misliti na šta sam ličila 😂
    Još od te sve boli i pečenja u oku, ja sam samo cijelim putem smišljala šta da kažem a da ne moram rec šta smo stvarno radili 😂😂
    Još je doktorica blijedo gledala i pitala dobro šta da ja sad napišem na papire?! I na kraju, na papirima s hitne piše - udarac u oko nosom druge osobe 🤣😅

    [lilypie.com]

  • Avatar DijMar

    DijMar

    Broj poruka: 1746

    Prijavi adminu

    Jutro! Rekla sam samo pola istine, da sam se u krevetu nekako nezgodno okrenula 🤣
    Spavala sam bez Normabela iako sam se tesko namjestala, ali ako ga uspijem izbjeci bit ce super! 
    Vani pjevaju ptice i zovu me u setnju, ali moram ih odbiti 🙁
    Uglavnom, mozda je cak i misic u pitanju posto mi se bol ne siri u nogu, kao sto bi kod isijasa to trebalo ici 🤔
    A za gljivice je i meni gin rekla da moze Plimicol, ali se sad zovu drugacije. Cak sam koristila i kantarionovo ulje, naravno samo izvana i nije rekla da ne smijem.

    [lilypie.com]

  • Pikulica19

    Broj poruka: 1188

    Prijavi adminu

    nemasekirancije

    Jutro cure..imam pitanje jedno :)! Tek sam prije koji dan saznala da sam trudna. Doktorica mi je bila rekla uzimati utrice 3x1, no ili me smetaju ili imam gljivicnu opet lol, pa sam sinoc popila jednog…a od danas duphaston. Rekla je 2x1, ne pise na uputama u koliko h? Znate mozda? A drugo…uzet cu lactogyn probiotice za gljivicnu, jel smiiem sta jos drugo? Priie mi je pomagao jabucni ocat pomijesan s vodom i tocanje u njemu..al neznam dal smijem.


    Ja ti pijem Duphaston 3x1 i vjeruj mi da ga nikad nisam popila u isto vrijeme. Bitno je ujutro popodne i navecer. Znalo mi se desiti da sam u pocetku spavala cijelu noc i skroz do 11h, pa si racunam dok je prije podne dobro je 🤣, ali onda popodnevnu necu odmah piti oko rucka 14/15h, vec cu pomaknuti tipa oko 17h pa pomaknem i vecernju. Gledam da mi je bar izmedju tableta cca 6h i tak si reguliram kad nije nista odredjeno detaljno bitno je da popijem
    I btw. Dobrodosla na nas veseli forum 🥰

    [lilypie.com]

  • Avatar PaulaPerkovic

    PaulaPerkovic

    Broj poruka: 184

    Prijavi adminu

    nemasekirancije

    Jutro cure..imam pitanje jedno :)! Tek sam prije koji dan saznala da sam trudna. Doktorica mi je bila rekla uzimati utrice 3x1, no ili me smetaju ili imam gljivicnu opet lol, pa sam sinoc popila jednog…a od danas duphaston. Rekla je 2x1, ne pise na uputama u koliko h? Znate mozda? A drugo…uzet cu lactogyn probiotice za gljivicnu, jel smiiem sta jos drugo? Priie mi je pomagao jabucni ocat pomijesan s vodom i tocanje u njemu..al neznam dal smijem.


    Mozes za gljivice plymicol ili csnesten za rodnicu, a muz ti onda isto maze plavi canesten

  • Pikulica19

    Broj poruka: 1188

    Prijavi adminu

    Zenice, imam jedan prijedlog… 
    U nasu tablicu termina i bebica mogle bi upisati i gdje smo odlucile roditi, koja bolnica ili ako cemo kuci onda taj podatak 🤓
    Bas nas ima puno i kako ima i puno podataka tesko je sve pohvatat a i ovako mi je mozak na off pa muku mucim s mozgom i pamcenjem (ali “svoju” Deju sam upamtila 🥰), mozda da si gingo uvedem kao preventivu uz sve dodatno? 🙄

    [lilypie.com]

  • nemasekirancije

    Broj poruka: 523

    Prijavi adminu

    Pikulica19

    nemasekirancije

    Jutro cure..imam pitanje jedno :)! Tek sam prije koji dan saznala da sam trudna. Doktorica mi je bila rekla uzimati utrice 3x1, no ili me smetaju ili imam gljivicnu opet lol, pa sam sinoc popila jednog…a od danas duphaston. Rekla je 2x1, ne pise na uputama u koliko h? Znate mozda? A drugo…uzet cu lactogyn probiotice za gljivicnu, jel smiiem sta jos drugo? Priie mi je pomagao jabucni ocat pomijesan s vodom i tocanje u njemu..al neznam dal smijem.

    Ja ti pijem Duphaston 3x1 i vjeruj mi da ga nikad nisam popila u isto vrijeme. Bitno je ujutro popodne i navecer. Znalo mi se desiti da sam u pocetku spavala cijelu noc i skroz do 11h, pa si racunam dok je prije podne dobro je 🤣, ali onda popodnevnu necu odmah piti oko rucka 14/15h, vec cu pomaknuti tipa oko 17h pa pomaknem i vecernju. Gledam da mi je bar izmedju tableta cca 6h i tak si reguliram kad nije nista odredjeno detaljno bitno je da popijem
    I btw. Dobrodosla na nas veseli forum 🥰


    Hvaka cure :)! 
    E al znas kaj mi nije jasno…prvo sam dobila utrice 3x1 od 100 mg, i onda kad se to crvenilo pojavilo mi je rekla 2x1 duphaston. Mislim da je to manja doza duphastona. I sad neznam kaj da radim. A nisam ziher dal mogu utrice piti. Citala sam na uputstvo da je za odrzavanje trudnoce vaginala primjena.

  • Pikulica19

    Broj poruka: 1188

    Prijavi adminu

    nemasekirancije

    Pikulica19

    nemasekirancije

    Jutro cure..imam pitanje jedno :)! Tek sam prije koji dan saznala da sam trudna. Doktorica mi je bila rekla uzimati utrice 3x1, no ili me smetaju ili imam gljivicnu opet lol, pa sam sinoc popila jednog…a od danas duphaston. Rekla je 2x1, ne pise na uputama u koliko h? Znate mozda? A drugo…uzet cu lactogyn probiotice za gljivicnu, jel smiiem sta jos drugo? Priie mi je pomagao jabucni ocat pomijesan s vodom i tocanje u njemu..al neznam dal smijem.

    Ja ti pijem Duphaston 3x1 i vjeruj mi da ga nikad nisam popila u isto vrijeme. Bitno je ujutro popodne i navecer. Znalo mi se desiti da sam u pocetku spavala cijelu noc i skroz do 11h, pa si racunam dok je prije podne dobro je 🤣, ali onda popodnevnu necu odmah piti oko rucka 14/15h, vec cu pomaknuti tipa oko 17h pa pomaknem i vecernju. Gledam da mi je bar izmedju tableta cca 6h i tak si reguliram kad nije nista odredjeno detaljno bitno je da popijem
    I btw. Dobrodosla na nas veseli forum 🥰

    Hvaka cure :)!
    E al znas kaj mi nije jasno…prvo sam dobila utrice 3x1 od 100 mg, i onda kad se to crvenilo pojavilo mi je rekla 2x1 duphaston. Mislim da je to manja doza duphastona. I sad neznam kaj da radim. A nisam ziher dal mogu utrice piti. Citala sam na uputstvo da je za odrzavanje trudnoce vaginala primjena.


    Ja nisam koristila utrice, ali sam koristila Cyclogest vaginalete i jos sam pila Decortin 2*1 dok je postojalo zuto tijelo, poslije su mi ukinuli postepeno kad se vidjela pupcana vrpca i nestalo zuto tijelo.
    Uglavnom alternative postoje pa porazgovaraj s ginekologom o zamjenskoj terapiji ako imas nuspojave.
    Samo nemoj nista uzimati na svoju ruku jer dr. s razlogom kazu da pijemo neku terapiju, a kako vec dobivamo konjske doze folne i dodatne tablete za odrzavanje trudnoce ne pada mi na pamet jos se kljukat i prenatalom, novalac itd iako su mi vec neke zenice rekle da od viska glava ne boli, ali da je potrebno dr. bi to sam rekao i naveo a ovako mogu napraviti mozda i kontra efekt jer ne treba u nicem pretjerivat. 😉

    [lilypie.com]

  • Avatar Doris3101

    Doris3101

    Broj poruka: 100

    Prijavi adminu

    Da ja vas pitam najbolje mi je tako, najsigurnija sam. 😊
    Kad se beba počela micat i to (ja sam sad 19+4) i posteljica mi je na desnoj strani, ali beba je naravno i na lijevoj i desnoj i svagdje, no..
    Vise me zanima, jel vam se stvaraju kao neke kako da opisem, kvrge, izbocine, haha, kad se pomicr na par sec i onda nestane? Onako lijeva strana donjeg dijela stomaka mi je ravna, a desna ko mala kvrga i onda se pomakne? 

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.