Jesenske bebe 2019. :)

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Loptica10

    Broj poruka: 64

    Prijavi adminu

    Pikulica19

    ivana0907

    Evo nas sa uzv…. 3 sata cekanja ajmee sva sreca pa smo imali gdje sjesti inace neznam kako bi…sve je ok kazu sitna je… ona se raste i razvija svojim tempom i to je najbitnije…. iduci tjedan moram opet pa onda kod svoje na kontrolu… malo je je frka al kaze i ona nemogu ja tu nista promijenit vjerovatnlo je genetika
    po zm sam 32+1 a po uzv 31+1 ima oko 1.5 kg nekako mi se cini malo kolike su vase bebe bile u ovim tjednima?

    Meni ti je s 31+6 bila teska 2080g, s tim da je dobila 980g samo u zadnja 4tjedna….
    Ma ako ste ti i muz sitnije gradje onda stoji szo kaze doktor, a s druge strane mogu biti odstupanja do cca 2tjedna pa nema razloga za brigicu 🥰😉


    Moja je sa 31+5 imala 1700, a sa 36+5 2700. Meni to čisto ok.  I dr.rekao da je to u prosjeku za tu dob. Uostalom ima tu odstupanja, nisu to baš točne mjere. Ne brini! 

  • Avatar Marla5

    Marla5

    Broj poruka: 84

    Prijavi adminu

    Venus

    Kad vec spominjete velicine beba
    Meni je malena prosli put sa 33+5 procijenjena na 2200g (tada navodno dobila 400g u 10dana), a jucer na 35+5 procijenjena na 2500g (sto bi bilo samo 300g u 14dana). I malo me to cudilo, ocekivala sam vise. Al je odmah doktorica rekla da te mjere nisu bas pouzdane, da moze ona imat i vise i manje. Al dok je mjerila i ostalo, glavica je ispala velicinom 4 dana veca, a stomacic i femur 7-10 dana manji, pa me opet to zabrinulo. Nekako mi zvuci po procjeni mala tezina i mali stomacic. Sta mislite, jel to samo okvirno tako i netocno, ili u slucaju da je tocna procjena jel to i dalje ok, oce mi bit manja beba il?


    Ma te mjere su koma neprecizne i nepouzdane i sami doktori to kazu (a opet ih se drze). Izmedju ostalog ovise o kvaliteti aparata i vjestini i iskustvu onoga tko gleda. Pogotovo je tesko tocno izmjeriti pred kraj kad su bebe ionako stisnute.

    Nama je jedna doktorica izbacila da je dijete dobilo 700 grama u 9 dana i skoro nas je vec poslala negdje hitno. Onda je drugi doktor nakon tjedan dana tezinu procijenio na 100 grama manje nego ona. S mjerama je jos gore… Tako da se ne treba zivcirati oko toga, sto je lakse reci :)

    [lilypie.com]

  • Avatar mc_zgb

    mc_zgb

    Broj poruka: 542

    Prijavi adminu

    Curke, nisam isla citati ranije postove, ali evo samo da se javimo da je danas u.7:15 dosla nasa mrvica ekspresnim putem i malko ipak ranije od termina. 2600g i 45cm mrvice nase. Toliko sam se ekspresno otvarala da nisam stigla dobiti epiduralnu. Ostatak napisem kad odmorim malo 😊 puse od moje ljepotice i mene i sretno svima ❤😍

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Pikulica19

    Broj poruka: 1188

    Prijavi adminu

    DijMar

    Nego, dali vi sve imate Trudničku knjižicu? Moja nova gin je rekla da njene trudnice nemaju i da se sve vodi preko kompa, a koliko sam skužila i sad u TA da su oni svi povezani i uopće mi ne gledaju moju knjižicu nego samo ono što je upisano elektronski. Inače se u moj nitko ne može snaći jer je stara gin jako neuredno pisala i nitko živ ne može pročitati, a to je i jedan od razloga koja je ova gin navela zašto el. umjesto obične knjižice…


    Ja vodim od pocetka u bolnici trudnocu i da oni imaju sve nalaze i povijesti bolesti od pregleda i uzv-a u el. obliku… Ma milina bar znam ako na hitnoj zavrsim ne moram imati papire uz sebe jer ce vidjet sve 😊

    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 5116

    Prijavi adminu

    mc_zgb

    Curke, nisam isla citati ranije postove, ali evo samo da se javimo da je danas u.7:15 dosla nasa mrvica ekspresnim putem i malko ipak ranije od termina. 2600g i 45cm mrvice nase. Toliko sam se ekspresno otvarala da nisam stigla dobiti epiduralnu. Ostatak napisem kad odmorim malo 😊 puse od moje ljepotice i mene i sretno svima ❤😍


    Cestitam tii i brz oporavak zelim 😘😘💕

  • Avatar DijMar

    DijMar

    Broj poruka: 1746

    Prijavi adminu

    mc_zgb

    Curke, nisam isla citati ranije postove, ali evo samo da se javimo da je danas u.7:15 dosla nasa mrvica ekspresnim putem i malko ipak ranije od termina. 2600g i 45cm mrvice nase. Toliko sam se ekspresno otvarala da nisam stigla dobiti epiduralnu. Ostatak napisem kad odmorim malo 😊 puse od moje ljepotice i mene i sretno svima ❤😍


    Čestitam! Ajme baš je mrvica  Odmori se i čekamo detalje 

    [lilypie.com]

  • Pikulica19

    Broj poruka: 1188

    Prijavi adminu

    Jeja4

    Bila kod ginica po doznake, odmah mi je dala i papire za otvaranje porodiljnog, koji krece s 5.10. pa sutra idem na hzzo i u firmu odmah rijesiti i te papire, da vise nemam brige s tim.
    Pregled mi je takodjer pomakla na 10.10. jer mi mora uzeti briseve, koje odmah nosim u DZ. To je zadnji kod njih, nakon toga krecem u TA. Koliki vam je bio razmak izmedju zadnjeg pregleda kod ginica i prvog u TA? Na zadnjem pregledu cu biti 35+2.
    Jucer podigla u DM-u paket za trudnice i bas me razocarao, od kupona do sadrzaja: sudocrem, jgl kremica, bepanthen mast, nesto za trudnice za mazanje, kuponi i one neke bzvz knjizice.


    Pa jos si ti puno i dobila u tom paketicu… Ja dobila jgl mast i krema od biobaze mama za trudnice, kupone, moj prvi dnevnik i torbu 😒

    [lilypie.com]

  • MonaL.

    Broj poruka: 378

    Prijavi adminu

    mc_zgb

    Curke, nisam isla citati ranije postove, ali evo samo da se javimo da je danas u.7:15 dosla nasa mrvica ekspresnim putem i malko ipak ranije od termina. 2600g i 45cm mrvice nase. Toliko sam se ekspresno otvarala da nisam stigla dobiti epiduralnu. Ostatak napisem kad odmorim malo 😊 puse od moje ljepotice i mene i sretno svima ❤😍


    Bravo, čestitke 🥰

  • danica_zvijezda

    Broj poruka: 55

    Prijavi adminu

    mc_zgb

    Curke, nisam isla citati ranije postove, ali evo samo da se javimo da je danas u.7:15 dosla nasa mrvica ekspresnim putem i malko ipak ranije od termina. 2600g i 45cm mrvice nase. Toliko sam se ekspresno otvarala da nisam stigla dobiti epiduralnu. Ostatak napisem kad odmorim malo 😊 puse od moje ljepotice i mene i sretno svima ❤😍


    Čestitam🤗

    [lilypie.com]

  • MonaL.

    Broj poruka: 378

    Prijavi adminu

    Venus

    Kad vec spominjete velicine beba
    Meni je malena prosli put sa 33+5 procijenjena na 2200g (tada navodno dobila 400g u 10dana), a jucer na 35+5 procijenjena na 2500g (sto bi bilo samo 300g u 14dana). I malo me to cudilo, ocekivala sam vise. Al je odmah doktorica rekla da te mjere nisu bas pouzdane, da moze ona imat i vise i manje. Al dok je mjerila i ostalo, glavica je ispala velicinom 4 dana veca, a stomacic i femur 7-10 dana manji, pa me opet to zabrinulo. Nekako mi zvuci po procjeni mala tezina i mali stomacic. Sta mislite, jel to samo okvirno tako i netocno, ili u slucaju da je tocna procjena jel to i dalje ok, oce mi bit manja beba il?


    Mojoj bebi je onaj BPD vezan za neku veličinu od-do tjemenoj kostiju glave veći za 2 tjedna. Al evo ne bi ni znala da nisam povirila u trudničku. Mislim da je nešto alarmantno da bi mi sam rekao. Tako da ne brinem oko tih mjera puno,ništa to nije pouzdano. Bitno da su protoci uredni i da ima bilo kakvog napredka.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.