Jesenske bebe 2019. :)

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • mamaoddanas

    Broj poruka: 34

    Prijavi adminu

    Martina0204

    Sta se tice epiduralne govorila sam da nebi, ali ako zavrsim na induciranom mislim da cu je ipak uzet.


    Draga Martina, moja mama kada je prije X godina rodila moju sestru induciran porod je bio, ali rekla je da joj nije trebala epiduralna ni tada! I kaže da u odnosu na prethodne dva poroda kada nije imala induciran porod i taj 3. inducirani nije bilo razlike u boli. Tako da se nadam da sam te bar malo ohrabrila!

    [lilypie.com]

  • Avatar luce35

    luce35

    Broj poruka: 1433

    Prijavi adminu

    Ja sam vec ranije ovdje pisala anegdotu kod izlaska iz rodilista i robicom za izlazak vel.56 jer je beba bila 54 cm i nije mogla stati bez rezanja stopica na odijelcu, uglavnom 62 je prva velicina u koju je dijete moglo stati 😀. 

    [lilypie.com]

  • Kengurica

    Broj poruka: 2472

    Prijavi adminu

    Mamaoddanas netko je pisao da mu je beba imala preko 4kg i opet nosila 56 ili cak 50. Ja bih si uzela sigurno nesto 56. A i po uzv znaju fulati kakva ce beba biti no bolje ce ti odgovoriti mamice koje vec imaju klince.

    [lilypie.com]

  • Avatar Frajla

    Frajla

    Broj poruka: 3403

    Prijavi adminu

    mamaoddanas

    Drage cure, meni će biti veći bebač (dečko), pa me usput zanima je li mi dobro odmah uzimati robicu broj 62, planiram sušiti robicu u sušilici pa sam čula od nekih da je onda 62 dobra za početak.


    Ako će beba biti široko povijana onda da, ide od 62. 
    Ako neće po meni je 62 preveliko (ako su brojevi realni). Jer to ide po cm, znači 56 beba nosi do svojih 56 cm, a šanse da će se roditi dulji od toga su minimalne.


  • MonaL.

    Broj poruka: 378

    Prijavi adminu

    Kengurica

    MonaLuvjerena sam da ti je to cisto od hormona. Ja inace imam dosta fibrocisticnih promjena u cicama i ovisi o dijelu ciklusa mi UZV izgleda bolje ili gore, a tebi su sad hormoni na Entu. Opet te razumijem za strah, ne bih ni ja bila skroz mirna. Bit ce to u redu.
    Martinamoja rodica je strepila od indukcije i jako htjela potpuno prirodan porod. Na kraju je skroz inducirana, uzela epiduralnu i kaze da je porod bio super. Nije dugo trajao, sve ok, boli, ali jebiga porod boli, ali kaze dok drzi epiduralna da je to super, a prvorotkinja je.
    .
    E da KKS, moj je od mene to trazio na pocetku. Kasnije sam nesto na hitnoj zavrsila pa smo tamo radili i trecu sam ga ja pitala da bih voljela napraviti pa se slozio jer zna u 3. Tromjesecju nastupiti anemija i eto meni je, blaga srecom.


    Da,inače me bolila ta dojka prije menstruacije i  tu prvom tromjesečju  doksam pila duphastone. I sad to buknulo. Ma tješi me što mi je ginekolog ujedno i onkolog.pregledao me ,valjda zna neku razliku. I tješi me što boli,jer kažu kad boli nije opasno 🙄 hvala ti 😘😘

  • Avatar Venus

    Venus

    Broj poruka: 891

    Prijavi adminu

    Meni isto to cudno za velicine, moja prijateljica je rodila curicu od 55cm i 3200g i nosila je tjedan dana velicinu 50 i to iz C&A, a iza toga 56. Dok je sogorica deckicu na visinu 51cm i 3600g odmah oblacila 56 jer mu je 50 bilo na knap. Tako da mislim da je vise do tezine/debljine bebe nego li i same visine.

    Recimo mene bas zanima za te velicine sta je najbolje, imam najvise velicina 62, al 90% robice su mi ona pamucna odjelca ko za spavanje, imam samo par plisanih komada i par outfita pamucnih majica i hlacica. Od velicine 50 imam samo 1 plisano i 1 pamucno odjelce, velicina 56 samo par komada. I onda sam narucila britanski Next prekrasne odjecice velicine 56, i ta njihova 56 je iste dimenzije ko  62iz C&A, tako da C&A definitivno ima manje kalupe. Ja sad nemam pojma ni kako racunati koje velicine imam kad je svaki brend drugaciji… niti uopce znam koliko dugo cca.traju te 56 i koliko mi cega treba za zimu.

    Svaki savjet je dobrodosao

    [lilypie.com]

  • Avatar Venus

    Venus

    Broj poruka: 891

    Prijavi adminu

    I sad nevezano da odjecu da napisem i s naseg pregleda kako je proslo, situacija mi je ista s cerviksom otkad mirujem, nema pogorsanja.
    1/2 clanka i prst uloziva. Radila mi je i uzv bebice, moja curica s 32+1 ima 1820g i sve je u redu, jedino koliko vidim je stomacic i dalje malo manji. 10ak dana manji po mjerama. Valjda je sve to ok. Sad sam opustena kad vidim da strogo mirovanje pomaze, i vjerujem da cemo dogurati bar do 37tt 🤗 kontrola za 10 dana

    [lilypie.com]

  • mamaoddanas

    Broj poruka: 34

    Prijavi adminu

    A ovo za široko povijanje još ništa ne znam, kako će mi savjetovati u rodilištu i to sve…
     Hvala vam na odgovorima! Već sam kupila najviše toga 62, uzet ću još onda i 56 ponešto. Brinulo me hoće li se stisnuti u sušilici. 

    [lilypie.com]

  • mamaoddanas

    Broj poruka: 34

    Prijavi adminu

    Venus

    Meni isto to cudno za velicine, moja prijateljica je rodila curicu od 55cm i 3200g i nosila je tjedan dana velicinu 50 i to iz C&A, a iza toga 56. Dok je sogorica deckicu na visinu 51cm i 3600g odmah oblacila 56 jer mu je 50 bilo na knap. Tako da mislim da je vise do tezine/debljine bebe nego li i same visine.

    Recimo mene bas zanima za te velicine sta je najbolje, imam najvise velicina 62, al 90% robice su mi ona pamucna odjelca ko za spavanje, imam samo par plisanih komada i par outfita pamucnih majica i hlacica. Od velicine 50 imam samo 1 plisano i 1 pamucno odjelce, velicina 56 samo par komada. I onda sam narucila britanski Next prekrasne odjecice velicine 56, i ta njihova 56 je iste dimenzije ko 62iz C&A, tako da C&A definitivno ima manje kalupe. Ja sad nemam pojma ni kako racunati koje velicine imam kad je svaki brend drugaciji… niti uopce znam koliko dugo cca.traju te 56 i koliko mi cega treba za zimu.

    Svaki savjet je dobrodosao


    Baš kako kažeš, i meni se čini da je do težine to.
    Da, to sam čula da Next ima veću robicu, korisno je znati.
    I ja imam najviše od 62 tih pidžamica jednodijelnih i bodića s dugim rukavima nekoliko koje bih kombinirala uz hlačice.
    Sad još moram kupiti kao neka odijelca jednodijelna npr. ovako nešto kao u h&m-u ( https://www2.hm.com/en_eur/productpage.0774918001.html [www2.hm.com] ), da nije stalno u “pidžamama”. Jer koliko čujem najpraktičnije je tako u početku. Tako da ću sigurno najmanje uzimati hlačica i majičica, mislim da mi toga stvarno ne treba u početku.

    [lilypie.com]

  • Avatar Venus

    Venus

    Broj poruka: 891

    Prijavi adminu

    I ja namjeravam uzeti jos par tih plisanih/debljih kad idemo u setnju itd. Neznam ni kakve jaketice za zimu nabavljati itd.

    Jel mi moze netko rec jel to normalni da je bebi stomacic malo manji, za 1-2 tjedna? Dokt je to samo jednom prije spomenula, al kao da je to sve ok. Danas nije nista komentirala. Jel to znaci da ce bit mrsavija bebica il da mozda ne prima dobro nutrijente od mene? Jel moram ja vise jest? 😅
    Jer tezinom je normalna, mozda mrvu i naprednija

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.