Istek ugovora na komplikacijama

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Deleted user

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Lipi pozdrav svima  imam pitanje,ugovor sklopljen od 01.05-10.09 sezonski posao, otvorila komplikacije u 6mj,od tada primam 830kn,minimalni iznos s obzirom da sam tek počela radit pa nije bila puna plaća.
    Termin 24,12..
    Uredno sam svaki mj donosila doznake, nakon isteka
    ugovora uredno se prijavila na Hzzo.
    Rečeno mi je da 45dana prije donosim dvije doznake i idem na porodiljni..
    E sad teta na šalteru mi je danas rekla da nakon što donesem te doznake 45dana prije termina, ostajem bez tih 830kn i da se moram prijavit na Hzzz, međutim nemam prava na njihovu naknadu s obzirom da nemam 9mj radnih u protekle 2god.
    Drugim riječima, nemam nikakva prava na bilo kakvu naknadu do rođenja bebe! 
    Onda bi trebala imat kao nezaposlena majka s obzirom da se radi o četvrtom djetetu,? 
    Zanima me, zar nebi trebao Hzzo, ta dva mj. Neovisno o prestanku odgovora, isplaćivati neku naknadu do rođenja djeteta, a ne ovako skinuti me sa Hzzo i poslati na Hzzz?

  • Avatar dea32

    dea32

    Broj poruka: 1561

    Prijavi adminu

    Na temelju cega bi ti hzzo trebao isplatiti naknadu za ta 2 mj, tj mj i pol?
    Da imas dovoljno staza onda bi ti hzz pokrio tih mj i pol sa naknadom za nezaposlene..
    45 dana prije termina zatvaras komplikacije (kao sto bi i da radis ali bi onda nastavila sa porodiljnim), a porodiljni otvaras nakon sto rodis..
    Ne znam sto ti tu nije jasno.

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Pa zato i pitam,, jer nisam se srela s tom procedurom  
    Svaki put sam koristila naknadu jer sam bila nezaposlena, tako da nisam imala ovakve procedure, odjave, prijave, pa ponovno hzzz, pa ponovno prijava na hzzo
    Bez uvrede 😎

  • Avatar zadranka86

    zadranka86

    Broj poruka: 1385

    Prijavi adminu

    Malamut1

    Pa zato i pitam,, jer nisam se srela s tom procedurom
    Svaki put sam koristila naknadu jer sam bila nezaposlena, tako da nisam imala ovakve procedure, odjave, prijave, pa ponovno hzzz, pa ponovno prijava na hzzo
    Bez uvrede 😎


    Ja san imala ugovor na 6mj.ali imam staza i imala san puno placu..ugovor mi je isteka s 1.10.i imam i dalje punu placu s tim da nakon odjavr s tim 45dana ja cu imat sa biroa jer ja imam staza i neiskoristene naknade jer san prije ovog radila 2.5god i nisan iskoristila ta primanja jer san odma presla na dr posa..a ti ako nemas taj odredi staz koji trazu nemas pravu ni na tu naknadu za nezaposlene..sad nezz koliko treba minimalno imat…ale eto oto ti to tako izgleda

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

  • Deleted user

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Potrebno 9mj.
    Ja imam 8mj 18 dana 😊
    Ma sve ok.. Hvala Bogu da je sve tako dobro u Hr, pa ljudi ne tribaju vanka! 

  • Avatar dea32

    dea32

    Broj poruka: 1561

    Prijavi adminu

    Malamut, nema uvrede. Ali si krivo postavila pitanje..

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.