Hematom u trudnoci 😟

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar TinaZg1211

    TinaZg1211

    Broj poruka: 70

    Prijavi adminu

    Drage moje, javljam se opet. Jucer mi je situacija ma poslu uzela pola zivota. Trudna sam 7 tjedana. Sa 4 sam

    [lilypie.com]

  • Avatar TinaZg1211

    TinaZg1211

    Broj poruka: 70

    Prijavi adminu

    Sa 4 tjedna sam primjetila blagu krv i uputila se na hitnu. Dali su mi antibitoik za upalu mjehura, progestan te magnezij. Sve sam uredno popila, krvi ni u tragovima. Nastavila sam normalno raditi jer nije da se junacim, ali nikakve komplikacije nisam imala, i posto sam prvu trudnocu iznjela bez problema radeci mislila sam i ovu cu tako. Medjutim jucer na poslu ofem na wc, bez bolova bez i cega i pogledam ispod sebe kad ono izljev krvi. Doslovno. Svjeze a kolicinski kao drugi dan M. Tad mi je najobilnija. Tresla sam se ko siba i vec sam se uvjerila da je kraj, da je gotovo da trudnoce vise nema. Opet brze na hitnu i ultrazvuk je pokazao da je beba i dalje tu ali da je hematom. Obrazlozenje: neznamo zasto krvarite i kako se stvorio ali nastaviti progestan i magnezij i mirovanje. Sada mene zanima posto sam u njemackoj, ako ima koja upucena mama, sta da ja sad radim.U 12 mj trebam dobit ugovor na neograniceno, mislila sam barem do tada izdrzati i njima nista ne govoriti. Kolko strogo to mirovanje mora biti? Dali to znaci samo lezanje i wc? Ucitat cu sliku uzv da vidite hematom. Po dimenzijama pise ovako : 3*0,8*1,2cm. Ili da odmah odem ginekologici i trazim je bolovanje pa ako mi daju otkaz daju. U bolnici kazu da nemogu jer sam zasticena ali mene je nekako strah da se to ipak desi. Naravno, bitno mi je zdravlje i bebica ali citala sam druge forume i vise neznam sta i kako da radim. Negdje zene pisu da ako je hematom ispod ploda da je pozeljno NE mirovanje da bi krv sto priie iscurila i hematom se povukao.

    [lilypie.com]

  • Avatar TinaZg1211

    TinaZg1211

    Broj poruka: 70

    Prijavi adminu

    [lilypie.com]

  • Avatar dea32

    dea32

    Broj poruka: 1561

    Prijavi adminu

    Strogo mirovanje znaci strogo mirovanje. Krevet-wc. Eventualno kratko sjesti da pojedes i kratko tusiranje. Ja bi u ovom slucaju ipak radije slusala doktore i mirovala, a ne hodala po preporuci zena sa foruma. Ako zelis bebu, radi sve za njeno dobro. Posla ce uvijek biti. Iako vjerujem da si u DE ipak malo bolje zsticena kao trudnica nego u RH..

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar TinaZg1211

    TinaZg1211

    Broj poruka: 70

    Prijavi adminu

    Hvala Dea, meni i je najbitnije moje te zdravlje bebe, ali nije bas tako bajno u njemackoj kako se misli. Pod ovim zaticena mislim da ovdje smiju dat otkaz pod bolovanjem te gubim neka prava, i ovdje su njemaci zajebani. Ili da mi napisu otkaz radi moje krivice pa nemam prava niti na arbeitslosengeld. Ali neznam koja je razlika kad si trudan jer sam prvu trudnocu vodila u hrvatskoj. Kako god bude napravit cu kako kazu jer se uzasno bojim. Jesi li ti imala isto hematom? Strah me ici na wc kad vidim koliko krvi ide. I kako se to desi, da kazu neznaju od cega se dogodilo. Znam da je od manjka progestana ali ja ga svaki dan pijem i sad se stvorio hematom. Zbunjena sam

    [lilypie.com]

  • Avatar dea32

    dea32

    Broj poruka: 1561

    Prijavi adminu

    Nisam imala hematom, ali je imala moja sestra kroz cijelu trecu trudnocu. U 2 perioda je hematom bio veci od bebe. Pojavio bi se pa apsorbirao pa opet pojavio, malo iscurio i opet pojavio i tako u krug. Bila je na terapiji i strogom mirovanju. Ni njoj nisu znali zasto dolazi ni zasto se vraca nakon sto se cinilo da ga vise nema. 
    Mozda je sreca u nesreci ako je hematom negdje sa strane u odnosu na posteljicu i bebu, nego da je izmedu posteljice i maternice..

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar TinaZg1211

    TinaZg1211

    Broj poruka: 70

    Prijavi adminu

    Meni nista nisu rekli ,pogledao me dolje sa nevjericom i rekao da, krvarenje je obilno, mislila sam kraj, pripremila sam se na to putem do bolnice. Pa je uzeo ultrazvuk i  okrenuo mi je monitor i rekao beba je jos ovdje ali i hematom i neznamo kako i zasto je nastao, samo da nastavim ptogestan tablete i magnezium uzimat i cekam najbolje. Mislila sam da ce mi dat duphastone ili kako se zovu vec te tablete sto zene uzimaju kod nas u hr. Zato sam stavila sliku uzv  jer nemam pojma gdje se nalazi tocno, cini mi se ispod ploda, a cini mi se i da je duzine kao plod(po slici), laicki, jer nemam pojma, mozda netko bolje zna. Ja nemam iskustva sa hematomima niti znam nekog tko  je imao, moja prva trudnoca je 2012 bila skolska, samo urinarna infekcija, kao sada, a sve ostalo super, zato me strah sada. A kod ginekologice imam termin tek 25.10,i to zakazan prije mjesec dana, jer je dupkom puna. Ali svakako moram otic kod nje pa nek me primi jer meni je ovo ozbiljno i mora mi otvorit bolovanje

    [lilypie.com]

  • Avatar Blaza26

    Blaza26

    Broj poruka: 563

    Prijavi adminu

    Ja sam isto tako prokrvarila na poslu,samo.su mene ostavili na promatranju par dana u bolnici. 6+5 sam bila. Plod je bio 1 cm,a hematom 4x5cm. Strogo mirovanje je bilo,krevet-wc. Duphaston sam dobila,i jos uvijek ga pijem. Vjerovatno cu do kraja ga pit. Moj ti je savjet miruj sto vise,izgurat cete vi to do kraja :)

    [lilypie.com]

    [daisypath.com]

  • Avatar TinaZg1211

    TinaZg1211

    Broj poruka: 70

    Prijavi adminu

    Bila sam kod moje doktorice. Da mi otvori bolovanje ali kaze mora me pogledat. Krvi vise nema u mokraci ali ima tamno dmedje kod brisanja. I kad me pogledala dolje vidjela je da je ima. Dala mi jos tableta i bolovanje tjedan dana pa cemo onda produzit kaze na vise, prvo moram vidjet da krankenkassom dali mi mogu dat otkaz. Trudnocu kaze ne priznaj nikome za sad pa ako nemogu dat otkaz vuci cemo to do 12.mj.svakako kaze moram odmarat i nikakvo naprezanje. Srce bebe je strahovito jako udaralo.sad se samo nadam najboljem 

    [lilypie.com]

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.