Jesenske bebe 2019. :)

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar DijMar

    DijMar

    Broj poruka: 1746

    Prijavi adminu

    Noemi1

    Cure koje su rodile, imate li sad mozda osjecaj da ste postale bliskije s mamom? Ja imam osjecaj da nam se odnos bas produbio i bas sam sretna zbog tog 😊


    Mi smo oduvijek bile dosta povezane, a sad je zena vidjela kako mi svasta nesto viri iz vagine tak da povezanije ne mozemo biti 🤣🤣🤣

    [lilypie.com]

  • Avatar Julie

    Julie

    Broj poruka: 1971

    Prijavi adminu

    DijMar

    Noemi1

    Cure koje su rodile, imate li sad mozda osjecaj da ste postale bliskije s mamom? Ja imam osjecaj da nam se odnos bas produbio i bas sam sretna zbog tog 😊

    Mi smo oduvijek bile dosta povezane, a sad je zena vidjela kako mi svasta nesto viri iz vagine tak da povezanije ne mozemo biti 🤣🤣🤣


    Ajme 😂😂😂😂😂

    [lilypie.com]

  • Avatar Venus

    Venus

    Broj poruka: 891

    Prijavi adminu


    Jel itko imao radjen tzv.membrane sweep tj.prokidanje membrana (nezz kako nasi prevode)? Ovo je opis s neta - “During an internal examination, she will try to insert a finger into the opening of your cervix (neck of your womb) and then gently but firmly move her finger around. This action should separate the membranes of the amniotic sac surrounding your baby from your cervix. This separation releases hormones (prostaglandins) which may kick-start [babycentre.co.uk] your labour. ”

    Znaci cekala sam 4 ure danas pregled i kad mi je gledala otvorenost (ko svaki tjedan sto me ne boli), osjetim ja ona zarila dobro prste a meni bol sve jaca, instant jaki menstrualni grcevi, ja se pocela grcit po onom stolu… bez pitanja, i kaze doktorica da mi je napravila to sto cesto potakne porod tj.trudove (znaci nije klasicni pregled otvorenosti, vec jos prstima giba u sirinu izmedju cerviksa i bebe) 😭😭

    Bilo je bas jako jako bolno i poslije me jos sve bolilo jako… kaze mi da je ona do sutra popodne dezurna pa eto kao ako sta krene da potrefim na nju, a ja sva zatecena i blago istraumatizirana od ovog. Obicno to radi u inozemstvu zenama ako zele i nakon sta napune 40tt. Ima tko iskustva? I dalje sam 3cm otvorena

    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 1623

    Prijavi adminu

    Heloo curke da prijavim kako sam koza danas odradila generalku u kuci sve sto sam planirala obavit sam napravila i sutra kad nam montiraju perilicu i novi sporet ja mogu da idem rodit hahaha… Sve je cisto mirisno i na svom mjestu.. Ponosna sam sama na sebe iako mi je trebalo par sati za sve jer sam svakih 10 min sjela da odmorim.. Ledja me dosta bole sada ali cu sada pod tus i lec i pustit si film i odmarat do sutra… Noemi nisam ni mislila na inducirani porod prije termina vec me zanimalo ako ga predjem dali oni salju sami ili mogu ja traziti? Mislim ja kuzim da je zapravo sve do 42 tjedna normalno ali realno vec i sa 40 tj ti je dosta svega i stomaka i dani su ti kao godine dugi.. I nekako bi bila mirnija ipak da me ako predjem 40 ti tjedan da me induciraju jer me strah nekih komplikacija.. Pogotovo ako moja doktorica ne gleda plodnu vodu.. 

  • Deleted user

    Broj poruka: 5116

    Prijavi adminu

    Ja sam sa svojom povezana i sad sam al ss jos uvjek razilazimo u nekim stvarima al savjet poslusam njen, mada nisam u vezi muza 😂😂 jer nije dala da budem s njim al ga je prihvatila i uvjek ga brani 😂🙈

  • Noemi1

    Broj poruka: 2931

    Prijavi adminu

    Julie

    Noemi1

    Julie

    Ja bi svašta rekla na temu zdravstvene org ali mi se ne da toliko tipkat.
    Ja isto dam čaj nakon obroka bas zbog tih “praznih kalorija” dakle da dijete ne osjeti sitost od vode ili čaja jer mu to nije dovoljno da napreduje, zato prvo sika pa onda čaj. Ne bi mi ni davala da se ne frče jadan od tih grčeva. Sad ćemo vidjeti te granule.
    Ugl sto se tiče bliskosti sa mamom eto kod mene je sada tako. Prije smo ona i ja uvijek vodile borbi oko svega. Sto god bi ja rekla ili komentirala ona bi kontra ali uvijek i ja sam žena osebujnog karaktera pa smo ulazile u fight milion puta. Danas je ona fokusirana na Marina, puna emocija i stalno zove ali doslovno svako jutro i navečer i još se i preko dana čujemo. Vidim da se povukla iz ikakvih rasprava jer valjda ne želi svađu, i kad sam rodila poslala mi je poruku da sam najhrabrija od svih i da miš svaka čast (aludirajući na moje trudove 30 sati i porod bez epi uz drip) čak mi je sestra pričala da jutro kad sam rađala da su se one dopisivale sa dragim jer on im je sve prenosio da je mama plakala satima sto radam u mukama i sto sve to traje duže nego njoj sa nas tri zajedno. Pa eto sad je puno obazriviji prema meni.

    Bas me zanima hoce tjelovat te granule, citala ssm vec o njima. Javi nam jesu pomogle, da i mi pohrlimo u ljekarne 😁
    ..
    Ajde lijepo da vam se popravio odnos 😊 valjda smo i mi sad obazrivije (odsad se postavljam u situaciju da ne bi volila da meni dijete tako serucka ko sto sam ja znala svojoj) 😂

    Istina, sad tek vidim koliko sam nekad znala biti nerazumna i bezobrazna, sigurno sam ju mnogo puta i povrijedila. Uvijek mi je govorila vidjet ćeš kad ćeš imati dijete i mislila sam da je to samo njezin odgovor na moje neshvaćanje njezinih postupaka. Nakraju sad vidim oko čega strepim, jel diše jel gladan, jesu mu rukice hladne a da ne pričam kad dijete odraste koje sve brige imas


    Daa 😊 bas tak, sve gledas sad od tog jel dise pa do hladnih rukica😂 bas smo blesave 😆

    [lilypie.com]

  • Noemi1

    Broj poruka: 2931

    Prijavi adminu

    TeBa

    Julie

    Noemi1

    Julie

    Ja bi svašta rekla na temu zdravstvene org ali mi se ne da toliko tipkat.
    Ja isto dam čaj nakon obroka bas zbog tih “praznih kalorija” dakle da dijete ne osjeti sitost od vode ili čaja jer mu to nije dovoljno da napreduje, zato prvo sika pa onda čaj. Ne bi mi ni davala da se ne frče jadan od tih grčeva. Sad ćemo vidjeti te granule.
    Ugl sto se tiče bliskosti sa mamom eto kod mene je sada tako. Prije smo ona i ja uvijek vodile borbi oko svega. Sto god bi ja rekla ili komentirala ona bi kontra ali uvijek i ja sam žena osebujnog karaktera pa smo ulazile u fight milion puta. Danas je ona fokusirana na Marina, puna emocija i stalno zove ali doslovno svako jutro i navečer i još se i preko dana čujemo. Vidim da se povukla iz ikakvih rasprava jer valjda ne želi svađu, i kad sam rodila poslala mi je poruku da sam najhrabrija od svih i da miš svaka čast (aludirajući na moje trudove 30 sati i porod bez epi uz drip) čak mi je sestra pričala da jutro kad sam rađala da su se one dopisivale sa dragim jer on im je sve prenosio da je mama plakala satima sto radam u mukama i sto sve to traje duže nego njoj sa nas tri zajedno. Pa eto sad je puno obazriviji prema meni.

    Bas me zanima hoce tjelovat te granule, citala ssm vec o njima. Javi nam jesu pomogle, da i mi pohrlimo u ljekarne 😁
    ..
    Ajde lijepo da vam se popravio odnos 😊 valjda smo i mi sad obazrivije (odsad se postavljam u situaciju da ne bi volila da meni dijete tako serucka ko sto sam ja znala svojoj) 😂

    Istina, sad tek vidim koliko sam nekad znala biti nerazumna i bezobrazna, sigurno sam ju mnogo puta i povrijedila. Uvijek mi je govorila vidjet ćeš kad ćeš imati dijete i mislila sam da je to samo njezin odgovor na moje neshvaćanje njezinih postupaka. Nakraju sad vidim oko čega strepim, jel diše jel gladan, jesu mu rukice hladne a da ne pričam kad dijete odraste koje sve brige imas

    Slazem se, ovo su sad male slatke brige.. malo dijete male brige, veliko dijete velike brige…treba od ovog malog klupka napravit covjeka..


    Istina, kad dodju te brige kad pocne izlazit, pa vozacki uh, nece bit spavanja 😑

    [lilypie.com]

  • Noemi1

    Broj poruka: 2931

    Prijavi adminu

    DijMar

    Noemi1

    A sto se tice vode/caja mislim da nema potrebe davat djetetu niti na ADu, a pogotovo dojenom (ako se daje zbog zeđi). Sve dobiju u mlijeku i hranu i vodu. 80% mlijeka je voda. A sad da moze steti, to ne vjerujem. Nitko ne daje caj ili vodu djetetu zato da daje, vec da mu pomogne. I ja svom dajem caj od komoraca (zbog prduckanja, grcica), ne dajem mu eto tako bezveze. Mislim da to treba bit svakom na izbor. Samo ja gledam da mu dam nakon obroka, da mu ne poremetim hranjenje.

    Meni je jucer patronazna rekla nek mu dajem cca 20ml na dan caja ili vode posto je na Ad. Vodu ne zeli, a danas cu probati caj i drugi sisac na boci…


    Probaj dat iz iste bocice kao sto dajes i AD 🤔

    [lilypie.com]

  • Noemi1

    Broj poruka: 2931

    Prijavi adminu

    DijMar

    Noemi1

    Cure koje su rodile, imate li sad mozda osjecaj da ste postale bliskije s mamom? Ja imam osjecaj da nam se odnos bas produbio i bas sam sretna zbog tog 😊

    Mi smo oduvijek bile dosta povezane, a sad je zena vidjela kako mi svasta nesto viri iz vagine tak da povezanije ne mozemo biti 🤣🤣🤣


    😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂

    [lilypie.com]

  • Avatar Frajla

    Frajla

    Broj poruka: 3403

    Prijavi adminu

    Venus

    Jel itko imao radjen tzv.membrane sweep tj.prokidanje membrana (nezz kako nasi prevode)? Ovo je opis s neta - “During an internal examination, she will try to insert a finger into the opening of your cervix (neck of your womb) and then gently but firmly move her finger around. This action should separate the membranes of the amniotic sac surrounding your baby from your cervix. This separation releases hormones (prostaglandins) which maykick-start [babycentre.co.uk]your labour. ”

    Znaci cekala sam 4 ure danas pregled i kad mi je gledala otvorenost (ko svaki tjedan sto me ne boli), osjetim ja ona zarila dobro prste a meni bol sve jaca, instant jaki menstrualni grcevi, ja se pocela grcit po onom stolu… bez pitanja, i kaze doktorica da mi je napravila to sto cesto potakne porod tj.trudove (znaci nije klasicni pregled otvorenosti, vec jos prstima giba u sirinu izmedju cerviksa i bebe) 😭😭

    Bilo je bas jako jako bolno i poslije me jos sve bolilo jako… kaze mi da je ona do sutra popodne dezurna pa eto kao ako sta krene da potrefim na nju, a ja sva zatecena i blago istraumatizirana od ovog. Obicno to radi u inozemstvu zenama ako zele i nakon sta napune 40tt. Ima tko iskustva? I dalje sam 3cm otvorena


    Meni ovo zvuci kao ono “rucno sirenje”, relativno cesto to doktori rade kod nas od 37 na dalje
    Meni je recimo u prosloj T radila nesti s prstima dolje u 38+2 kad me u bolnicu primala, rekla je da nece biti ugodno, ali nije mi bilo nesto posebno bolno
    Nemam pojma jel sta potaknula, al porodila sam se 2 dana poslije


Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.