Jesenske bebe 2019. :)

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Julie

    Julie

    Broj poruka: 1971

    Prijavi adminu

    ayla

    Julie

    ayla

    Julie

    Julie

    Jutro svima, ja sam nekoliko tjedana išla samo jednom u noći piškiti i to mi je ok dok sad dva puta s tim da me u noći probudi isijas sto mi je koma 😕 al nesanica vise nema (požaliti ću sto sam se pohvalila s ovim 😂)
    Felicita danas ću juhu od rajčice, đuveđ i neku salatu uz to, nema mesa da se očistimo malo od ovih dva dana prije 😂
    Evo da se nadovezem na jucerasnju poruku…… tu je nesanica 😂😂😂😂
    Od sad na dalje ne spominjem tu rijec ni u ludilu 🙈 od 3 ne mogu zaspat 🙄
    Znam kako ti je 🙈

    Nocne ptice. 😂🙈

    😂😂 Bome bas, meni je ovo vec dosadilo svako malo ja nemogu spavati, dr mi reko da uzmem normabel da popjem sve mi se cini da cu morat..


    Evo mene, probudila se maloprije. Mene ovo isto umara i voljela bi da zaobidem te tablete ali ocito nece ici. 

    [lilypie.com]

  • Avatar mc_zgb

    mc_zgb

    Broj poruka: 542

    Prijavi adminu

    Manich

    mc_zgb

    Curke, ima li koja da se “bori” s herpesom na usnici? Naime, ja sam se užasno naživcirala i sekirala neki dan na poslu, radi pritiska s projekta i eto danas se probudim s herpesom naravno.. e sad, od kad mi je prvi put buknuo herpes na tom mjestu, kao da mi nikada ne prolazi, znači uvijek je onak kao neka mrljica, drugačije je boje od ostatka usnice. Ima li koja iskustva kako se toga riješiti?

    Herpes? Hahahah ja i on smo najbolji drugari od pocetka trudnoce i evo sad sam prehladjena kisem kasljem grlo boli i naravno jutros Herpes iskocio.. To mi je vec treci otkad sam trudna. Mislim da je to sve jer nam je slabiji imunitet . Ja sam prezivjela 4 osobe sa gripom pored sebe i nista mi nijw bilo zato me sada kad su svi zdravi uhvatilo tako da mi se ne ustaje iz kreveta. Sva sreca temp nemam.. Ovo bi trebalo proc za dan dva tako inace kod mene bude..


    Uhh divota  Sad sam malo čitala na netu, piše nešto da se može razrijediti jabučni ocat s vodom i to nanijeti na herpes, da dobro djeluje: “Jabučni ocat je snažno antibakterijsko i antivirusno sredstvo koje učinkovito uništava mikroorganizme. Stoga se može koristiti za liječenje različitih infekcija kože, uključujući herpes.” Vrijedi probati, natopit ću se u jabučni ocat 

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar DijMar

    DijMar

    Broj poruka: 1746

    Prijavi adminu

    Ja se borim s aftama, a one su neka podvrsta herpesa (nesto tako sam bila citala nekad jer moja mama ima herpes, a on ima veze sa aftama)…inace sam imala par puta godisnje kad mi je imunitet pao, a sad evo u 4 mj vec 3. Ili 4., vise ni ne brojim…

    [lilypie.com]

  • Avatar DijMar

    DijMar

    Broj poruka: 1746

    Prijavi adminu

    DijMar

    Ja se borim s aftama, a one su neka podvrsta herpesa (nesto tako sam bila citala nekad jer moja mama ima herpes, a on ima veze sa aftama)…inace sam imala par puta godisnje kad mi je imunitet pao, a sad evo u 4 mj vec 3. Ili 4., vise ni ne brojim…


    Povezujem sa mamom jer je herpes naslijedan…

    [lilypie.com]

  • renata.koscec

    Broj poruka: 555

    Prijavi adminu

    mc_zgb

    Curke, ima li koja da se “bori” s herpesom na usnici? Naime, ja sam se užasno naživcirala i sekirala neki dan na poslu, radi pritiska s projekta i eto danas se probudim s herpesom naravno.. e sad, od kad mi je prvi put buknuo herpes na tom mjestu, kao da mi nikada ne prolazi, znači uvijek je onak kao neka mrljica, drugačije je boje od ostatka usnice. Ima li koja iskustva kako se toga riješiti?


    Cinkova mast ide u trudnoci za herpes ako se ne varam

  • Deleted user

    Broj poruka: 1623

    Prijavi adminu

    Ja koristiim onu kremicu za herpes nije to neka kolicina kreme da moze bas naskodit.. Ali kad vec izbije onda zapravo i ne pomaze jedino sto se ne siri i mozda malo ubrza oporavak ali kad izbije gotovo je.. 

  • Avatar mc_zgb

    mc_zgb

    Broj poruka: 542

    Prijavi adminu

    Ma ja koristim onaj herpatch, pitala sam u ljekarni i rekao striček da se može koristiti u trudnoći. Raspitam se za cinkovu mast, hvala. 

    Moram se manje stresirati i više imunitet paziti, vidim da nisam jedina. Držite se curke 

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar DijMar

    DijMar

    Broj poruka: 1746

    Prijavi adminu

    Jedan stariji post od bivše trudnice farmaceutkinje o dopuštenim lijekovima u trudnoći, samo moram razlomiti jer je predugačak
    Za bolove: 
    -paracetamol (max 4 g na dan) (Lupocet, Lekadol, Efferalgan, Plicet, Panadol…).
    NE kombinacije (npr. Coldrex, Maxflu, Lupocet flu, Caffetin, Plivadon itd.). Dozvoljene samo kombinacije paracetamol + vitamin C!
    - ibuprofen (Neofen, Nurofen, Rapidol, Ibustar, Ibalgin, Brufen effect…) u I. i II.trimestru dozvoljen, u III.trimestru zabranjen  (dojilje mogu ibuprofen).
    Za želučane bolove, žgaravicu: antacidi –Rennie, Gastal (iako radije Rennie jer Gastal sadrži aluminij).
    Za hemeroide: Hemopropin mast, Hemopropin vlažne maramice,  Hemeroprotect krema,  kantarionovo ulje, kreme na bazi nevena, kamilice ili propolisa.
    Za produktivni kašalj: acetilcistein (Fluimukan-kapsule, granule, šumeće tablete,) i bromheksin (Bisolex ili Bisolvon (sirup, tablete ili otopina)).
    U uputi će pisati da se ne preporučuje trudnicama zbog nedovoljno kliničkih podataka, ali na svim stručnim predavanjima i stručnim časopisima stoji da je dozvoljeno. 
    Za suhi kašalj: čaj ili sirup od sljeza , sirup od islandskog lišaja, Isla pastile.
    Grlobolja: Isla pastile, Granobil pastile, Propolki pastile, Septogal pastile,  Tantum verde pastile. Otopine s heksetidinom (Hexoral, Belosept). Propolis bez alkohola.
    Prehlade: matična mliječ, propolis bez alkohola ili baby propolis.
    Začepljenost nosa: 
    -izotonična morska voda (Aqua maris, Sterimar, Marimer…)-za vlaženje i higijenu sluznice nosa
    -fiziološka otopina u boci (kupiti špricu i iglu i tako izvlačiti iz boce) - pomaže čišćenju nosa i vlaženju sluznice
    -hipertonična morska voda (Aqua maris strong, Sterimar Hypertonic…) -odčepljuje nos
    -inhalacije s par kapi eteričnog ulja
    Morska voda je po sastavu gotovo fiziološka otopina, no sadrži minerale i oligoelemente, strukturne dijelove algi koji na prirodan način pomažu oporavku sluznice. Ima blagi antiseptički i antibakterijski učinak što se pripisuje ionima kalcija i magnezija. Sveukupno morska voda smanjuje preosjetljivost, regenerira sluznicu i uspostavlja elektrolitsku ravnotežu u epitelnim stanicama.

    [lilypie.com]

  • Avatar DijMar

    DijMar

    Broj poruka: 1746

    Prijavi adminu


    Za mučnine: dimenhidrinat (Dramina), vitamin B6 (2x25 mg). Čaj od kamilice, čaj od cimeta.  Dimenhidrinat može dovesti do preuranjenog poroda pa se ne preporuča pred kraj trudnoće.
    Za proljev: aktivni ugljen (Carbomed tablete ili granule), probiotici (Biorela, Normia, Prolife, Linex forte…)
    Za zatvor: ljuskice indijskog trputca, sirup od šljive i smokve, Portalak sirup, Eva-Qu čepići, glicerinski čepići,  Dulcolax (tablete ili čepići) – ako ništa drugo ne pomaže
    Za gljivice: klotrimazol (Canesten – vaginalete, krema ili kombinacija) - ne u I., da u II i III.trimestru. Ne koristiti aplikator! 
    Prirodne vaginalete: Acidosalus vaginalete, Linex lady (oralne kapsule ili vaginalete), Lactogyn (oralne kapsule ili vaginalete)
    Upala mjehura: čaj od brusnice, Solaray Cranactin kapsule (NE Cranactin Super jer sadrži medvjedtku)
    Napuhnutost, plinovi: simetikon (Espumisan, Sab Simplex), Flobian

    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 5116

    Prijavi adminu

    Julie

    ayla

    Julie

    ayla

    Julie

    Julie

    Jutro svima, ja sam nekoliko tjedana išla samo jednom u noći piškiti i to mi je ok dok sad dva puta s tim da me u noći probudi isijas sto mi je koma 😕 al nesanica vise nema (požaliti ću sto sam se pohvalila s ovim 😂)
    Felicita danas ću juhu od rajčice, đuveđ i neku salatu uz to, nema mesa da se očistimo malo od ovih dva dana prije 😂
    Evo da se nadovezem na jucerasnju poruku…… tu je nesanica 😂😂😂😂
    Od sad na dalje ne spominjem tu rijec ni u ludilu 🙈 od 3 ne mogu zaspat 🙄
    Znam kako ti je 🙈

    Nocne ptice. 😂🙈

    😂😂 Bome bas, meni je ovo vec dosadilo svako malo ja nemogu spavati, dr mi reko da uzmem normabel da popjem sve mi se cini da cu morat..

    Evo mene, probudila se maloprije. Mene ovo isto umara i voljela bi da zaobidem te tablete ali ocito nece ici.


    Ja sam bas bila lipo zaspala oko 7 al me alarm probudio u pol 8 jer sam sestru morala voziti do grada tako da nista od spavanja.. Dr kaze da normabel nemoze nikako nastetiti u trudnoci da se on cak i preporucava da i opusta maternicu

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.