Zimske bebe i mame 2018/2019

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar _svjesna

    _svjesna

    Broj poruka: 1236

    Prijavi adminu

    Zadranka koji je razlog sto si ju koristila? Nije beba mogla uhvatiti siku ili? Ja sam kupila za svaki slucaj pa cemo vidjeti. Ionako se planiram vratiti na posao nakon par mjeseci jer radim za sebe pa sam svakako mislila na par sati izdajat mlijeko dok nisam tu. Vidjet cemo kako ce sve funkcionisati. 

    [lilypie.com]

  • Avatar Mina93

    Mina93

    Broj poruka: 1234

    Prijavi adminu

    _svjesna

    Cure koje vitamine uzimate sada pred kraj trudnoce i hocete li nastaviti dok dojite? Ja uzimala Novalac prenatal kapsule cijeli vrijeme, i uvijek mi imunitet u down, da mi je neke koje sadrze vise vitamina i minerala. Prehlada me jos ne popusta, koliko ispuhujem nos strah me da trudove ne potaknem, to je uzas. 😔


    Sad sam na elebaby i uzela sam elemama nadam se za drugi tjedan 🤣

    [lilypie.com]

  • Avatar zadranka86

    zadranka86

    Broj poruka: 1385

    Prijavi adminu

    Svjesna imala san problem sto mi je mliko tamo bice 4il5 dana nadoslo basss basss punooo….beba nije mogla izvuc nije mogla ni sikiti a ja to nisam npr mogla rucno jakoo me bolilo…i onda san uzela tu izdajalicu zaista ali zaistaa san se preporodila..i ja san kroz dojenje uvjek imala vise mlijeka nego sto je beba mogla popapat pa san redovno znala ispraznit dojku do kraja jer inace bi ubrzo to pocelo curit samo, bilo tvrdo i slicno…to je bio razlog zasto san ju kupila a kasnije s mladom me isto spasila jer san imala problem s kraljeznicom velik i jedno dojenje san morala u danu preskakat zbog ljekova znaci izdoji i prolij…ja mislim da nisan imala nju teskooo da bi uspila…zato san ju odma sad kupila..a silikone jer imam problem s bradavicom pa bi mozdaa jedno prvih mj.dana dok se ona lipo izvuce i navikne i oni su me spasili..zato sad san rekla bez svega ali bez toga nema sanse..mislimmm tko god ima zelju dojit da ce mu puno pomoc zaista i da vridi svake lipe bila ona ovakva il onakva bitno da je izdajalica…moja je rucna avent….eto nadam se da san pomogla sa svojim iskustvom….i koliko se sicam ti si ju vec isto uzela mislimmmm da nisi pogrisila..neka nje..

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

  • Avatar pepillu

    pepillu

    Broj poruka: 509

    Prijavi adminu

    Ja ne uzimam nikakve dodatne vitamine vec dosta dugo, al potrudim se uvik sto vise voća, povrća, orašastih plodova jesti itd… 

    [lilypie.com]

  • Avatar zadranka86

    zadranka86

    Broj poruka: 1385

    Prijavi adminu

    Ja isto ne uzimam nista nikakve dodatke i vitamine jedno mj.dana..pitala san ginica prosli pregled rekao je da ni ne moarm beba napreduje samo eto da unesem koju vocku svaki dan i raznovrsno jedem..a to se zaista i trudim…tako da ja vise bass nista ne pijem nit magnezij reka je da mogu i to ukinut…

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

  • Avatar mmama2

    mmama2

    Broj poruka: 3310

    Prijavi adminu

    Moj savjet vam je educirat se dok stignete jos, nista ne uzimati unaprijed jer samo povecavate onaj osjecaj, a ha, ako ke uspije imam doma to i to za dati bebi, kada nemate nista onda se i potrudite vise.. inace bradavice su osjetljive u pocetku i dojenje, pogotovo prvorotkama bude neobicno, lagano neugodno ali je smije boljeti, to je jasni pokazatelj da je krivi hvat, polozaj itd.. danas je najlakse reci zeni da ima ravne bradavice ili uvucene, ustvari jako malo zena ima to tako da i te silikonske bradavice su zaista rijetko potrebne, a tesko ih se kasnije rijesit… neka kremica u pocetku ako je potrebno :) dojka se nikada ne prazni do kraja, osim ako iskljucivo izdajate, izdajanjem pogotovo do kraja dajete signal tijelu da proizvede toliko koliko ste izdojili, a ako je beba sisala prije toga to zaista nema smisla :/ 

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar _svjesna

    _svjesna

    Broj poruka: 1236

    Prijavi adminu

    Hvala mama2, svaki savjet je zlata vrijedan, sve upijam i pamtim, pogotovo od vas vec iskusnih mama ☺️❤️
    Vidis ja sam cijelo vrijeme do sada mislila da ako beba duze bude na siki, a do kraja je sve popapala, da ju treba ostaviti i da vuce u prazno jer tako mozgu salje signal da treba jos mlijeka, pa sam misila da isti princip funkcionise i ako se do kraja izdojis. Covjek uci dok je ziv 🤷🏽‍♀️

    [lilypie.com]

  • Avatar mmama2

    mmama2

    Broj poruka: 3310

    Prijavi adminu

    _svjesna

    Hvala mama2, svaki savjet je zlata vrijedan, sve upijam i pamtim, pogotovo od vas vec iskusnih mama ☺️❤️
    Vidis ja sam cijelo vrijeme do sada mislila da ako beba duze bude na siki, a do kraja je sve popapala, da ju treba ostaviti i da vuce u prazno jer tako mozgu salje signal da treba jos mlijeka, pa sam misila da isti princip funkcionise i ako se do kraja izdojis. Covjek uci dok je ziv 🤷🏽‍♀️


    Pa u principu dojenje je dr od izdajanja jer bebina slina igra veliku ulogu, i drugacije se mlijeko izvlaci itd.. bitno je bebi ponuditi dojku na zahtjev a priroda odradi dalje svoje

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar busybee

    busybee

    Broj poruka: 357

    Prijavi adminu

    Svjesna, ja sam otpocetka na Solgar prenatalima i stvarno su mi za svaku preporuku.
    Cijelu trudnocu sam zdrava (nadam se da se sad necu ureci) osim crijevne viroze ali to su doslovno svi oko mene imali i mislim da me nista nije moglo spasiti :D

    [lilypie.com]

  • Avatar pepillu

    pepillu

    Broj poruka: 509

    Prijavi adminu

    To dojenje meni zvuci ka kvantna fizika 😂 mislim mozda glupo zvučim al kako znam kad tribam se izdojiti ili jeli uopce tribam, kad tribam masirati sisu,kako, kad mazati bradavice s cim… koju posluku porat, kome ? 😂. ja sam zamislila da svaki put kad beba zaplače ako nije sporka pelena da je stavim na sisu , jel to uopce ispravno? Valjda cu skužiti kad dode vrijeme 😅

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.