Sestre Kardashian u razgovoru: 'Zašto djeca uopće idu u školu?! To je tako zastarjelo!'
Školovanje u školi ima brojne dobre strane, kao i neke loše. Kao gotovo i sve na ovom svijetu. Znamo da nismo najsretniji s našim sustavom školstva, i to je opravdano, ali u Hrvatskoj zasad druga opcija nije dostupna niti moguća. S druge strane, školovanje kod kuće ima sigurno brojne prednosti, ali i neke mane… Dakle, na istom smo otprilike.
U SAD-u je školovanje kod kuće legalna opcija za koju se odlučuje određeni broj roditelja. O kvaliteti takvog školovanja ne možemo govoriti, niti se to može generalizirati, ali budući da nam nije opcija – ni ne razmišljamo o tom. No, sestre Kardashian smatraju da je klasično školovanje – tako zastarjelo.
Najstarija sestra Kardashian Barker, Kourtney, nedavno se pojavila kao gošća u podcastu Khloé Kardashian „Khloé in Wonder Land", koji se emitira na X-u. Tijekom njihovog dužeg razgovora, Khloé je zamolila sestru da otkrije svoje najmanje omiljeno sjećanje koje uključuje njih dvije.
Kardashian Barker objasnila je zašto joj nije milo razdoblje u kojem su se Khloé i sestra Kim „udružile" protiv nje. Kardashian Barker rekla je da je u to vrijeme postala „osjetljiva" i da je započela terapiju, zbog čega je gledala obitelj iz jednog drugog kuta.
Zatim je podijelila da je i na drugim područjima njezina života voljela odbaciti norme – na primjer u majčinstvu.
„Volim jednostavno ići protiv struje", rekla je. „Mislim da autentičan život nije prilagođavanje onome što jest."
A onda je pojasnila što točno misli:
„Ne radi se (samo) o našoj obitelji. Recimo školski sustav. Mislim si 'Zašto djeca uopće idu u školu? To je tako zastarjelo.'
Njezina mlađa sestra složila se: „Oh, ja sam isto osoba za školovanje kod kuće. Zato nemoj ni da počnem o tom“, rekla je Kardashian.
Kardashian Barker ima troje djece - Masona Dasha Disicka (15), Penelope Scotland Disick (12) i Reigna Astona Disicka (10) - s bivšim suprugom Scottom Disickom i jednogodišnjeg sina Rockyja sa suprugom Travisom Barkerom.
Ispričala je kako joj djeca šalju videe u kojima slavne osobe analiziraju obrazovni sustav i oni nikad ne šalju svoju djecu u škole, nego se školuju kod kuće. To je bio jedan od razloga zašto je pristala školovati djecu kod kuće.